GeriEkonomi Ekonomi hattı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomi hattı

İsveçli IKEA kapı kapı dolaşıp 1.1 milyon katalog dağıtacak

5
Mayıs’ta Ümraniye’de ilk mağazasını açacak olan mobilya ve ev aksesuarları zinciri IKEA, nisan ayında 1 milyon 100 bin tane kataloğu ücretsiz olarak dağıtacak. IKEA, toplam 2 bin 600 ürünün yer aldığı kataloglarla açılış öncesi ürünleri inceleme fırsatı sunacak. IKEA Perakende Koordinatörü Ed de Bont, kataloğun kendileri için mağazayla birlikte tüm dünyada en önemli pazarlama yatırımı olduğunu belirterek, ‘İlk katalog, ilk mağazadan bile önce gelir, çünkü IKEA önce ‘katalogdan sipariş’ şirketi olarak faaliyete başlamıştı’ dedi. De Bont, kataloğun ürün çeşitliliği, düşük fiyatları ve dekorasyon fikirlerini gösteren en büyük iletişim aracı olduğunu dile getirdi. IKEA Pazarlama Müdürü Gülden Sincer de, IKEA kavramının en önemli bileşenlerinden biri olan katalogların, kapı kapı dağıtılacağını kaydetti.

Yoksulun Gıda Bankası içinSoros’tan 200 bin dolar geldi

AKP
Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Başkanı Aziz Akgül, yoksul yurttaşların yiyecek, giyecek ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan ‘Gıda Bankaları’ projesine George Soros’un finanse ettiği Açık Toplum Vakfı’nın 200 bin dolar katkı sağladığını söyledi. Akgül, Gıda Bankalarının kurulması için ilk dönemde kendisinin 10 bin dolar, AKP İstanbul Milletvekili Nevzat Yalçıntaş’ın 10 bin dolar, Vakıfbank’ın 50 bin dolar, Finansbank’ın 25 bin dolar ve Açık Toplum Vakfı’nın 200 bin dolar bağışladığını söyledi. Aldıkları yardımların hukuka ve ahlaka aykırı olmadığını belirten Akgül, ‘Yardımları İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün izinleriyle alıyoruz’ dedi.

Doğan: Dışbank’ta teklifleri istedik

DOĞAN
Holding, Dışbank’la ilgili değerlendirme çalışmalarını sürdüren bazı uluslararası bankalardan tekliflerini sunmalarını istedi. Doğan Holding’den İMKB’ye gönderilen açıklamada, Dışbank’la ilgili olarak çeşitli olasılıklara ilişkin değerlendirme çalışmalarını sürdüren bazı uluslararası bankalardan, çalışmalarını olgunlaştırarak tekliflerini sunmalarının istendiği belirtildi. Konuyla ilgili gelişmelerin kamuya usulüne uygun olarak açıklanacağı bildirildi.

Microsoft, AB cezasından kurtuldu

MICROSOFT,
Avrupa Birliği Rekabet Komisyonu ile, önümüzdeki haftalarda piyasaya süreceği yeni ürünün içeriği ve markası konusunda anlaştı. Microsoft’un yeni XP’sinde AB Komisyonu’nun itirazına neden olan media player eki olmayacak ve yeni ürünün markası ‘Windows XP Home Edition N’ olacak. Markadaki ‘N’, yeni ürünün içerisinde media player olmadığı anlamına gelecek. AB Komisyonu, Microsoft’un XP işletim sistemi içerisine media player koymasına karşı çıkmış ve Microsoft’u 497 milyon Euro cezaya çarptırmıştı. Komisyon Microsoft’un rekabet koşullarını ihlal ettiğini ileri sürüyor ve daha fazla kaynak kodunu açması için Microsoft’a baskı yapıyor.

MAN, 9 üniversite ile işbirliği yapıyor

MAN
Türkiye A.Ş. yetkilileri ile Ankara’daki 9 üniversitenin temsilcileri, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bir araya geldi. Aralarında, Bilkent Üniversitesi Rektörü Ali Doğramacı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras ve Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal’ın bulunduğu toplam 5 rektör, 3 dekan ve 1 dekan yardımcısından oluşan üniversite temsilcileri, MAN yetkilileri ile işbirliği konusunda görüştü. MAN Türkiye Kurumsal İletişim ve Genel İdare Direktörü İrfan Giral, ‘Sanayi-üniversite arasındaki işbirliğini teoriden eyleme nasıl dönüştürebileceğimiz konusunu tartıştık’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle