GeriEkonomi Dalan: En büyük mühendis Tanrı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dalan: En büyük mühendis Tanrı

Geleceğin mühendislik eğitiminin tasarlanması için IGIP (Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu) ve Yeditepe Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen 34’üncü Mühendislik Eğitim Sempozyumu dün 70 ülkeden 150 mühendis ve bilimadamının katıldığı törenle açıldı.

Türkiye’nin ikinci kez evsahipliği yaptığı toplantının Organizasyon Komitesi Sorumlusu İç Mimar Gül Gürer, uluslararası öneme sahip sempozyumu Türkiye’ye getirebilmek için son 4 yılda yurtdışında düzenlenen bütün toplantılara katıldıklarını söyledi.

TANRI EN BÜYÜK MÜHENDİS:

UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) ile UNIDO (Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü)’nun de danışmanı olan topluluğun öncülüğünde, Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan, kendisinin de Elektrik Mühendisi olduğunu, son yıllarda mühendisliğin detaylandırıldığını belirterek şunları söyledi: ‘Şimdi her konu üzerine mühendislik bölümleri açıldı. Bu nedenle mühendisliği yeniden tanımlamamız gerekiyor. Evren inanılmaz bir sistemler bütünü. Bence Tanrı en büyük mühendis. İstanbul’da ağırlanmaktan mutluluk duyduğunu belirten IGIP Başkanı Federico Fluecker sempozyumun ana başlığının ‘Üçüncü Milenyumda Eğitimin Dizaynı’ olduğunu söyledi. Fluecker, ‘Mühendislik eğitiminde, insan ve teknolojide dil, teknik kariyerde kadınlar, mühendislik eğitiminin uluslararası görünüşü gibi konuları tartışacağız’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle