GeriEkonomi Bu halinizle AB'ye girmeniz felaket olur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu halinizle AB'ye girmeniz felaket olur

Hollanda, Dış Ticaret Bakanı Gerrit Ybema, Türkiye'nin Avrupa Birliği adaylığı için en fazla destek veren ülkenin Hollanda olduğunu belirterek, ‘‘Ancak Türkiye'nin bugünkü ekonomik şartlarda AB'ye girmesi Türkiye açısından felaketle sonuçlanır’’ dedi.

Ybema, AB'ye girebilmek için ön hazırlık yapılması gerektiğini belirterek, ‘‘Türkiye AB'nin kanun ve yasal düzenlemelerini kendisine adapte edip, yatırımcılara elverişli bir ortam sağlaması gerekiyor’’diye konuştu.

Ybema, 30 kişilik Hollanda iş heyetiyle birlikte 4 gündür Ankara ve İstanbul'da hükümet yetkilileri ve işadamları ile görüşmeler yaptıktan sonra dün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Türkiye ile Hollanda'nın siyasi ve ekonomik ilişkilerinin çok iyi seviyede olduğunu söyleyen Ybema, ‘‘Türkiye zor günler geçiriyor. Dostluklar da bu zor günlerde önem kazanır. Türkiye'de kısa dönemli bir kár peşinde değiliz. Biz bu zor dönemlerde destek sağlamak için burdayız’’ dedi. Gerek hükümet yetkilileri gerekse işadamlarıyla yaptıkları görüşmelerin gelecek vaat ettiğini kaydeden Ybema şunları söyledi:

‘‘Türk hükümeti sıkıntıları atmak konusunda doğru yolda. Türkiye'nin geleceğinden umutluyuz ve her tür desteği sağlamaya hazırız.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle