GeriEkonomi Bluetooth zirvesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bluetooth zirvesi

Elektronik cihazların biribiriyle kablosuz ortamda iletişime geçmesini sağlayan Bluetooth teknolojisi Özel Bilgi İşlem tarafından düzenlenen bir konferans ile tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Özel Bilgi İşlem Genel Müdürü Güven Özek, Bluetooth teknolojisinin aynı ortamda bulunan elektronik cihazların kablolara gerek kalmadan biribiriyle iletişimini sağladığını Özel Bilgi İletişim'in bu iletişimi sağlayacak cihazları Türkiye'ye getirerek satışını yaptığını söyledi.

Bluetooth'un yeni gelişen bir teknoloji olarak, cep telefonları, dizüstü ve masa üstü bilgisayarlar, avuçiçi bilgisayarlara arasında kablosuz ortamda iletişimi sağladığını belirten Özek,‘‘ Bu teknoloji kişilere kendi iletişim alanlarını kablosuz ortamda yaratma olanağı sağlıyor bu nedenle de çok tutuluyor’’ dedi.

Özel İletişimin Bluetooth teknolojisi alanında dünya devi olan Alman RFI'nın ortağı olduğunu ve Anycom markasını Türkiye'ye getirdiğini hatırlatan Özek, ‘‘RFI ortağı olarak dünyada Bluetooth teknolojisi alanındaki tüm gelişmeleri anında Türkiye'ye getiriyoruz ve uygulama aşamasında teknik destek sağlıyoruz’’ dedi.

Öz-El Bilgi İşlem'in düzenlediği konferansa Sony, Ericsson, Microsoft ve Anycom da destek verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle