ATV'nin devrinde sorun

İstanbul
20.09.2005 - 13:14 | Son Güncelleme:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), ATV’nin Turgay Ciner’e devir işlemlerinin onaylanmamasına ilişkin yapılan başvuruyla ilgili olarak, gerçekleşen bir sonucun bulunmadığını bildirdi.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), basında "Ciner’le Karamehmet ATV’de Karşı Karşıya" başlıklı Sabah, ATV ve diğer medya şirketlerinin Ciner’e satışını sağlayan 3 Mayıs 2005’te imzalanan anlaşmadan 20 gün sonra ATV’nin devir işlemlerinin onaylanmaması için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) başvuru yapıldığına ilişkin yer alan haberler üzerine RTÜK Başkanlığı’ndan böyle bir başvurunun bulunup bulunmadığına ilişkin bilgi istedi.

RTÜK İzin ve Tahsisler Dairesi Başkanı Yılmaz Kesmeci, konuya ilişkin olarak SPK’ya gönderdiği açıklamada, ATV logolu Satel Sabah Televizyon Prodüksiyon A.Ş. ünvanlı şirketin kurul nezdindeki geçici frekans ve kanal kullanım hakları dahil diğer tüm hakların ve izinlerinin alıcı Merkez ATV Televizyon Prodüksiyon adına devrinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından gerçekleştirildiğini anımsattı.

Sözkonusu satış işleminin alıcı adına tescilinin yapılmasını teminen RTÜK’e bildirildiğini kaydeden Kesmeci, TMSF’nin talebinin Üst Kurul tarafından incelenerek basında yer alan sözkonusu devir işleminin onaylanmamasına ilişkin başvuru ile birlikte devir işleminin tesciline ilişkin olarak Üst Kurulca talep edilen diğer bilgi ve hususların TMSF’ye bildirildiğini belirtti.

Kesmeci, yürürlüğünün durdurulması talep edilen idari işlemin TMSF tarafından gerçekleştirilmiş olması ve mahkeme tarafından henüz işlemin durdurulmasına ilişkin herhangi bir kararın Üst Kurul’a ulaştırılmaması nedeniyle, verilen dilekçeye ilişkin olarak gerçekleşen bir sonucun bulunmadığını bildirdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı