İZMİR HABERLERİ

Eğitimcinin diş sağlığına bakıldı

DHA
31.03.2017 - 15:39Son Güncelleme :
DHA

ALSANCAK Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan İş Birliği Protokolu ile “Dişlerim eğitimde" projesi başladı.

Protokol gereği her ayın 3. Perşembe günü saat 10.00-15.00 arası gerçekleştirilen proje ile Milli Eğitim Müdürlüğü personeline mobil diş üniteli araçlarda ağız ve diş muayeneleri ve gerekli küçük çaplı müdahaleler yapılacak. İleri tedavi gerekenler için de istedikleri zamana randevu verilerek kuruma davet edilecek. Proje uygulamay başladı. İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, "Bizler öncelikle teşhis ve tedavi hizmetleri üzerine odaklanıyoruz. Belediyelerle iş birliği yaparak, sahalarda çalışmalarımız oldu. Ardından Diyanet ve Emniyet ile şimdi de bugün burada Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma başlatıldı. Burada hedefimiz şu, öncelikle diş sağlığımızın farkında olmak. Çalışanlar özellikle diş sağlığına çok fazla vakit ayıramıyor. Ama burada bugünkü aktivitede eğitimcilerimizin diş sağlığına yöneliyoruz. Ayrıca onları diş sağlığı konusunda da eğitimci yapmak istiyoruz İzmir de 1 milyona yakın öğrencileri var, onlara bir danışmanlık yapılması gerekiyor."
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Eğitimcinin diş sağlığına bakıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitimcinin diş sağlığına bakıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı