GeriEğitim Yıllar sonra yeniden cübbe giydiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıllar sonra yeniden cübbe giydiler

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Konya Barosu’nun kuruluş yıldönümleri etkinliklerle kutlandı. Bir araya gelen eski mezunlar cübbe giyip, kep attı.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Konya Barosu işbirliğinde Hukuk Fakültesi’nin kuruluşunun 30’uncu, Konya Barosu’nun kuruluşunun ise 101’inci yıldönümü etkinlikleri birlikte düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Programda konuşan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, “Marka bir fakülteyiz. Fakültemizin öğretim üyeleri, idari personeli ve mezunlarımızın geldiği önemli konumlar bunun en önemli göstergesidir. Bugün siz başarılı hukukçularımızı bir araya getirmeyi kendime bir vazife olarak gördüm. Mezunlarımız, ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yapıyorlar” diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Akgemci ise, “Üniversitemizin en köklü fakültelerinden biri olan Hukuk Fakültemizin mezunlar buluşmasında ülkemizde etkin konumlarına gelmiş hakim, savcı, avukat ve noterlerimizi bir arada görmek beni çok mutlu etti. Üniversitemizi ve fakültemizi geldiğiniz görevlerde çok iyi temsil ettiğinizi biliyorum. Sizin bu başarınız gelecek mezunlar için örnek olacaktır. Başarılarınız onlar için bir rol model olacaktır” dedi.
Etkinlikte Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin ‘Türk Sanat Müziği’ konseri büyük beğeni topladı. Konserin ardından Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, katılımlarından dolayı hukukçulara teşekkür ve katılım belgeleri takdim etti.

Mezunlara ve ailelerine Konya pilavının ikram edilmesinin ardından fakülte mezunları yıllar sonra tekrar cübbelerini giyerek keplerini havaya attı. Aileleri ile birlikte Mezunlar Buluşması’na katılan, mezunları heyecanlarını yine aileleriyle paylaştı.  Mezunlar Buluşması’na Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci ile Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan’ın yanı sıra Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarından Yargıtay Üyesi Ali Kara Gülmez, Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hayrettin Semerkant, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, , Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu ile Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları, hakimler, savcılar, avukatlar ve fakültenin öğretim üyeleri katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle