GeriEğitim Üniversitelilerden doğa için eylem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelilerden doğa için eylem

Üniversitelilerden doğa için eylem
refid:23460940 ilişkili resim dosyası

Giresun Üniversitesi Biyoloji Bölümü 3’ncü sınıf öğrencileri, Gezi Park’ında yaşanan olayların amacı dışına çıktığını belirterek doğa tahribatına dikkat çekmek için eylem yaptı.

Atatürk Meydanı’nda toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, Atatürk anıtına, 'Ormansız bir yurt vatan değildir', 'Tabiata saygı aklın vicdanıdır', 'Uygarlığın temelinde ağaç, çiçek ve yeşillik bulunmaktadır' ve 'Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşcesine' yazılı pankartlar bıraktı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başlayan eylemde konuşan öğrencilerden Ufuk Kılıçarslan, Gezi Parkı olayında son günlerde yaşanan üzücü olayların amacı dışına çıktığını belirtti. Kılıçarslan, "Amacımız karşılıklı şiddete dönüşmüş bu olayların asıl amacını, yani doğa tahribatını hatırlatmak ve bu hususta tepkimizi dile getirmektir. Doğa ile böylesine iç içe olan Giresun şehrinin ve bu şehirde eğitim hayatını devam ettiren öğrencilerin doğa tahribatı konusunda sessiz kalması düşünülemez ve kabul edilemez. Bu sebepten ötürü böyle bir etkinlik yapma kararı aldık. Bu güzel etkinlik, hem Giresun’da bulunan öğrencilerin doğa tahribatı konusunda tepki göstermesi için bir ses olacak, hem de diğer şehirlerde yaşanan karşılıklı şiddete dur demek için insanlara güzel bir örnek teşkil edecektir" dedi

Konuşmanın ardından öğrenciler Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okundu, gençliğin Ata’ya cevabını, Atatürk’ün doğa sevgisini anlattı. Daha sonra doğa içerikli şiir okuyan öğrenciler, müzik dinletisi sundu. Eylem, öğrencilerin vatandaşlara ve polislere meyve suyu ile kek dağıtmasıyla sona erdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle