GeriEğitim TEGV’den çocuklara yaz tatili programı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEGV’den çocuklara yaz tatili programı

TEGV Mersin Öğrenim Birimi, çocukları yaz etkinliklerine davet ediyor. Üç haftalık program iki dönem olarak uygulanacak.

TEGV’den çocuklara yaz tatili programı

Türkiye eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi’nin üç haftalık iki dönem olarak uygulanan yaz etkinliklerinde çocuklar hem geziyorlar hem oynuyorlar hem de okuyorlar. Etkinliklerle ilgili konuşan TEGV Mersin Öğrenim Birimi Sorumlusu Müberra Ateş, Türkiye’nin yarınları çocukların aydınlanacağına inandıklarını söyledi. TEGV’in 1995'ten bugüne kadar 2 milyonun üstünde çocuğun eğitimine destek verdiğini vurgulayan Ateş, şunları söyledi:

“Çocuklarımızın güzel bir çocukluk yaşamaları, yarınlara umutla bakmaları için ve aydınlık, gelişmiş, barış içinde bir ülkenin bireyleri olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. TEGV Mersin Öğrenim Birimi olarak da okul döneminde ödev ve sınavlardan yorulan çocuklarımıza eğlenirken öğrendikleri ‘yaz etkinliklerini’ sunuyoruz. Cami Şerif Mahallesi’nde bulunan etkinlik noktamızda, haftanın dört günü deney, belgesel, ülke ve bahçe oyunları gibi farklı alanlarda etkinlikler yaparken cuma günleri de çocuklarımızın yaşadıkları şehri daha yakından tanımaları için çevre gezileri yapıyoruz. Bu yılda bu tür etkinliklerle çocukların hem gezmesini hem öğrenmelerini sağlayacağız. Bütün çocuklarımızı bu yılda yaz etkinliklerimize bekliyoruz.”

 TEGV’in sadece çocukları sevindirmediğini ifade eden Ateş, “Çocuklarımızın yanında gelen anne ve büyük annelerde seviniyor. Onlarda gezi programına katılarak çocuklarla birlikte geziyorlar. Etkinliklerimiz okullar kapanınca başlayacak. Çocuklarımızla birlikte ailelerimizi de aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle