GeriEğitim 2018 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı - MEBBİS başvuru ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2018 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı - MEBBİS başvuru ekranı

2018 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları bugün itibariyle başladı. 20 bin öğretmen için sözleşmeli öğretmenlik başvuruları http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. Adaylar, belirlenen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında gerçekleşecek. İşte MEBBİS başvuru ekranı ve sürece ilişkin merak edilenler!

2018 sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı - MEBBİS başvuru ekranı

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları için süreç bugün itibariyle başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurusuna göre ön başvuru yani mülakat başvuruları 8 Mart'a kadar yapılacak. Adaylar, http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden sözleşmeli öğretmenlik için başvuruda bulunabilecek. İşte MEB'in 2018 yılı için yapacağı sözleşmeli öğretmen başvurularına ilişkin detaylar!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ataması yapılacak yeni 20 bin sözleşmeli öğretmen için başvurular 2-8 Mart arasında Bakanlığın ‘ilkatama.meb.gov.tr’ adresi üzerinden yapılacak. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında gerçekleşecek. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda olacak.

2018 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURULAR NEREDEN YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden alınacak. 2 Mart'ta ön başvurusu alınmaya başlanan sözleşmeli öğretmenlik sınav merkezi tercihleri 8 Mart'ta alınacak. Adaylar yayımlanan duyuruda belirtilen sözlü sınav merkezleri listesinde, sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecek. Tercih ettiği sınav merkezlerinden birine yerleştirilemeyenler, söz konusu sınav merkezleri arasından Bakanlıkça belirlenecek sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞİ

KPSS’DE TABAN PUAN EN AZ 50
Adaylar; Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (Lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil ( İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanları bakımından ‘KPSSP121’ puan türünden; Almanca, Arapça, Çince, Fransızca ve Rusça alanlarına ‘KPSSP120’ puan türünden, diğer alanlar bakımından ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzerinde puan almış olmaları kaydıyla başvurabilecek.

EN BÜYÜK KONTENJAN SINIF ÖĞRETMENLİĞİNE
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) martta yapacağı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla ilgili kontenjan bilgilerini de paylaşmıştı. Buna göre en çok kontenjan 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine ayrılırken, onu 2 bin 2 ile İngilizce ve 1.907 ile din kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti. 2018 yılı sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 2-8 Mart; sözlü sınavlar ise 14 Nisan-8 Mayıs arasında yapılacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN


Yorumları Göster
Yorumları Gizle