GeriEğitim Sayıştay denetçiliği sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sayıştay denetçiliği sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 23 Şubat'ta uygulanan 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı'nın değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Sayıştay denetçiliği sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

Sayıştay denetçiliği sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

SONUÇLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

SINAVIN CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI DA ERİŞİME AÇILDI

Adayların cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin, optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden bugünden itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek, sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayımlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soru için işaretledikleri cevabı da görüntüleyebilecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle