GeriEğitim 'Sahibinden kiralık paspas' hizmeti 
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Sahibinden kiralık paspas' hizmeti 

'Sahibinden kiralık paspas' hizmeti 

Samsunlu girişimci Turgut Sezgin, kurduğu firma aracılığıyla ev ve iş yerlerinin girişleri ile koridorlara konulan paspas ve yolluklar için kiralama uygulaması başlattı. 200'ün üzerinde müşterisi bulunan firma, kirlenen paspas ve yollukları alarak yerine temiz olanlarını bırakıyor. İş adamı Sezgin, "İnsanlar, önce 'Kiralık paspas mı olur?' diye şaşırıyor. Biz de 'Araba, ev, iş yeri kiralık oluyor da paspas neden olmasın?' diyoruz"  dedi.

Samsunlu girişimci, ev ve iş yerlerine yönelik "kiralık paspas" uygulaması başlattı.

Yaklaşık 25 yıldır çalıştığı Almanya'da temizlik işleriyle ilgili şirket kuran Turgut Sezgin, yurt dışında sürdürdüğü "kiralık paspas" uygulamasını Türkiye'ye taşımaya karar verdi. Yaklaşık 2 yıl önce Samsun'da paspas kiralama işiyle ilgili şirket kuran Sezgin, İstanbul ve Ankara'da da hizmet vermeye başladı.     

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alman teknolojisi ile üretilen paspasları Türkiye'de yaptığı sözleşmeye göre 15 günlük, aylık, 2 ya da 3 aylık sürelerle kiraladığını söyledi.       

Kiralık paspas uygulamasının Türkiye'de ilk olduğunu belirten Sezgin, "Yıllardır Almanya'da temizlik sektöründe çalışıyorum. Almanya'da paspasları kiralamaya başladım. Talep fazla olunca 'Türkiye'de de neden olmasın?' diye düşündüm. Şimdi İstanbul, Ankara ve Samsun'da kiralık paspas uygulamasını sürdürüyorum.” diye konuştu.       

 "MÜŞTERİMİZİN İSTEĞİNE GÖRE SÖZLEŞME YAPIYORUZ"     

Sezgin, kiraladıkları paspasların en büyüğünün 2 metre eninde ve 5 metre boyunda olduğu bilgisini paylaşarak, kapı önü paspaslarının genellikle standart olduğunu ancak otel ve bazı farklı iş yerleri için yolluk tarzı paspaslarının da olduğunu anlattı.     

 Paspasları ev, iş yeri ve otellere kiraladıklarına dikkati çeken Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü:     

 "İnsanlar önce 'Kiralık paspas mı olur?' diye şaşırıyor. Biz de 'Araba, ev, iş yeri kiralık oluyor da paspas neden olmasın?' diyoruz. Müşterimizin isteğine göre sözleşme yapıyoruz. Müşterimizin belirlediği süre sonunda kiraladığımız paspası kirlendiği için alıyoruz.     

 Devam etmek istiyorsa yerine aynı modelin temiz olanını bırakıyoruz. Kirlenen paspasları da özel makinede yıkayarak tekrar kullanıma hazır hale getiriyoruz."     

Sezgin, kiralık paspas uygulamasının daha hijyenik, aynı zamanda da daha ekonomik olduğunu vurgulayarak, "Şu anda 200'ün üzerinde müşterim bulunuyor. Müşterilerimizin temizliğe harcadığı para ceplerinde kalıyor. Temizlik için zamandan ve iş gücünden de tasarruf sağlamış oluyorlar." ifadelerini kullandı.     

Uygulama kapsamında istenildiği takdirde iş yerleri için özel logolu ya da özel tasarım paspaslar da hazırladıklarını aktaran Sezgin, uygulamayı ülke geneline yaymayı hedeflediğini sözlerine ekledi.      


Yorumları Göster
Yorumları Gizle