GeriEğitim Prof. Dr. Muharrem Kılıç rektör adayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prof. Dr. Muharrem Kılıç rektör adayı

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kılıç, rektörlük için aday olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Muharrem Kılıç rektör adayı

Kılıç, Hukuk Fakültesinde düzenlediği basın toplantısında, meslektaşlarının teşvikiyle üniversitenin akademik liderliğine aday olduğunu söyledi. Akdeniz Üniversitesinin evrensel bilim ruhunu var etmesi ve yaşatması gerektiğini belirten Kılıç, örselenmiş aidiyet duygusunu onarabilmek, çalışma barışı ve huzurunu temin edebilmek adına göreve talip olduğunu söyledi.     

Akademik ve idari tecrübelerine güvendiğini anlatan Kılıç, kolektif kimliklere bağlılığı değil, adalet, liyakat ve ehliyet ilkelerini Akdeniz Üniversitesine egemen kılmayı hedeflediğini belirtti.

Rektörlük görevi süresince katılımcılık, demokrasi, erişebilirlik, saydamlık ve liyakat ilkelerinin izinden ayrılmayacağını anlatan Kılıç, şöyle konuştu:
"Bu ilkeler çerçevesinde, öğretim ve kültürün tüm zenginliğiyle Akdeniz Üniversitesinde hayat bulması adına teşvik edici yönetim yapısını oluşturacağız. Ürün, hizmet ve yöntem geliştirmeye yönelik bakış açısıyla yeni ve yenilikçi çıktılar alınabilir. Akdeniz Üniversitesi’ni 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda olması gereken noktaya taşımak istiyorum. Üniversitenin küresel ölçekte rekabet edebilen, çağ üniversitesi haline gelmesini hedefliyorum. Aklın, bilimselliğin, demokrasinin, adaletli yönetim anlayışının ve tüm evrensel değerlerin somutlaşması adına destek bekliyorum."     

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle