GeriEğitim “Öğretmen adaylarının kadro kararını MEB verecek”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Öğretmen adaylarının kadro kararını MEB verecek”

“Öğretmen adaylarının kadro kararını MEB verecek”
refid:23426111 ilişkili resim dosyası

Bingöl’de bulunan YÖK Başkanı Gökhan Çetinkaya, öğretmen adayları kadrolarıyla ilgili son sözü bakanlığın vereceğini söyledi.

Bingöl Üniversitesi’nde senato, öğretim görevlileri ve öğrencilerle yapacakları toplantılarda yükseköğretim sorunlarını ve çözüm sürecini değerlendireceklerini belirten Çetinsaya, “Bugün burada hem üniversitelerimizin hem de yüksek öğretimimizin sorunlarını konuşacağız ama aynı zamanda çözüm sürecinin ülkemize, üniversitemize yapacağı katkıları, Bingöl’ümüze yapacağı katkıları hep birlikte değerlendireceğiz. Bizler nasıl katkıda bulunabiliriz. Süreç bize ne gibi katkılar getirecek, ne gibi yararlar getirecek daha çok bunları hep birlikte istişare edeceğiz” dedi.
Yaşayan Diller Enstitüsü bünyesinde tezsiz lisans gören öğretmen adaylarının kadro durumuna yönelik sorulara ise, bu konuları bakanlık ile görüştüklerini belirterek, “Son takdir Milli Eğitim Bakanlığı’nın. Bizler taleplerimizi iletiyoruz, nihai karar bakanlığındır” dedi.
“Başbakanın üniversitelerde özel güvenlik yerine polisin görev yapacağı yönündeki açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise Çetinsaya, “İnşallah daha sonraki bir ortamda konuşalım. Şimdi yoldan geldik, yorgunuz” şeklinde cevap verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle