GeriEğitim TÜKİD'den portal projesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TÜKİD'den portal projesi

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD), kırtasiyeye yönelik 150 bine yakın ürüne tek tık’la ulaşmaya imkan sağlayan bir portal projesi başlattı.

TÜKİD'den portal projesi

Kırtasiye sektörüyle ilgili 150 bine yakın ürüne tek bir ‘tık’ ile ulaşmak mümkün olacak. Tüm Kırtasiyeciler Derneği tarafından hayata geçirilecek sektör portal’i kırtasiye sektörü temsilcilerinin kullanımına açık olacak. TÜKİD’in resmi web sayfası www.tukid.org.tr‘de devreye girecek olan portal sayesinde kırtasiyeye dair tüm ürünlerin özelliklerine, fiyat bilgilerine anlık olarak ulaşılabilecek. 26-29 Kasım tarihleri arasında Antalya’da 8’incisi düzenlenen Tüm Kırtasiyeciler Derneği Kurultayı’nda projenin müjdesini veren TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil, “150 bine yakın ürünü aynı çatı altında toplayacak olan bu portal sektörümüz için yepyeni bir haber. Bu portalden tüm perakendeciler yararlanabilecek” dedi.

Kurultay’da 2016’ya yönelik hedefler hakkında da bilgi veren Şendil, şunları söyledi:
“Yeni hükümetin de kurulmasıyla sektörümüzün problemlerinin çözüme kavuşturulması ve zincir mağazalarla rekabette güçlenerek büyümek için güzel bir rüzgar yakaladık. 2016’da ‘Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır’ sloganıyla, K Lisans projemizle,  imalatçısıyla, toptantıcısıyla, tedarikçisiyle bu sektörün büyümesi, gelişmesi için dernek olarak gerekli adımları atacağız.”

Dernek yönetimi ve 300’e yakın dernek üyesi kırtasiyecinin katılımıyla düzenlenen Kurultay’ın konuk konuşmacısı Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye’nin küresel ekonomi ve politik düzenin kavşak noktası olduğuna ve kartlarını iyi oynarsa 2050 yılında dünyanın en önemli 12’nci veya 14’üncü büyük ülkesi olabilecek potansiyeli bulunduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’de çalışan 47 milyon, eğitim gören de 20 milyonluk nüfus var. Bu tablo bugün ve gelecekte kırtasiye sektörünün ne kadar cesaret veren fırsatlara sahip olduğunu gösteren ipuçları taşıyor. Bugünkü sorunlara aşırı odaklanarak sektör, gelecek vizyonunu kaybetmemeli” dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle