GeriEğitim 'Mülakatlar kalktı mı' sorusuna Bakan Yılmaz'dan açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Mülakatlar kalktı mı' sorusuna Bakan Yılmaz'dan açıklama

'Mülakatlar kalktı mı' sorusuna Bakan Yılmaz'dan açıklama

Mülakatlar kalktı mı sorusuna cevap arayan adaylar için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan açıklama geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılacağına dair iddialara da açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik ve mülakatların kaldırılacağına yönelik çıkan haberlerle ilgili olarak, "Ben böyle bir açıklama yapmadım. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecek" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında geldiği memleketi Sivas’ta Hizmet-İş Sendikası Sivas Şubesi’ni ziyaret etti. Burada sendika yönetimi ve üyeleri ile bir araya gelen Bakan Yılmaz sendika faaliyetleri hakkında Şube Başkanı Nihat Şimşek’ten bilgi aldı.

Burada konuşan Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin ve mülakatların kaldırılacağına yönelik çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Hayır ben hiç böyle bir açıklama yapmadım. Bakanlığımda da kimse böyle bir açıklama yapmadı. Ama birileri kalksın diyor. Aksine Sağlık Bakanlığında da biliyorsunuz sözleşmeli sağlık personeli alımı uygulaması başlatıldı. Dolayısıyla da böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz. Aksine daha objektif kriterlerle nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılır o doğrultuda Başbakanımızın talimatı var, ona çalışıyoruz. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu bu sözleşmelinin daha objektif kriterler içinde mülakat bölümünün yapılması için de Başbakanımızın talimatı var. Sözleşmeli öğretmen uygulaması devam edecek" dedi.

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle