GeriEğitim Bakan Işık'tan kırtasiye ürünleri uyarısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Işık'tan kırtasiye ürünleri uyarısı

Bakan Işık'tan kırtasiye ürünleri uyarısı
refid:27078901 ilişkili resim dosyası

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeni eğitim ve öğretim yılı için kırtasiye alışverişi yapan velileri ürün güvenliği konusunda uyardı. Bakan Işık, "Yeni eğitim-öğretim yılına başlarken çocuklarımızın sağlığı için velilerimize Türk Standartları Enstitüsü (TSE) markalı ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyorum" dedi.

Işık, TSE'nin kırtasiye ve diğer okul ürünleri satın alınırken ürünün üzerinde CE işareti ve TSE markasının aranması gerektiği yönündeki uyarılarının özellikle velilerce dikkate alınmasını istedi.

Güvenilir markaların ürünlerinin satın alınmasının önemine işaret eden Işık, "Üreticisi bilinmeyen hiçbir ürünü satın almayın. Yeni eğitim-öğretim yılına başlarken çocuklarımızın sağlığı için velilerimize TSE markalı ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyorum" ifadesini kullandı. Işık, kırtasiye malzemesi alırken ayrıca yaş grubuna uygun ürünler tercih edilmesi gerektiğini de belirterek, şunları söyledi:

"Uzakdoğu'dan gelen markasız, boyalı ve plastik baskılı okul ve beslenme çantaları, mataraları tercih edilmemeli. Özellikle yoğun boya kokusu içeren, plastik baskılı beslenme çantası ve matara alınmamalı. Ürünlerin üzerinde sağlığa zararlı olmadığını belirten ibareler aranmalı. Öte yandan solvent içermeyen yapıştırıcılar tercih edilmeli."

Bakan Işık, yeni eğitim-öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle