GeriEğitim 403 gence İngilizce eğitimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

403 gence İngilizce eğitimi

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, dünyanın 110 ülkesinde faaliyet gösteren en büyük öğrenci değişim ve gelişim platformu AIESEC'ın organizasyonuyla, 15 ülkeden gelen yabancı eğitmenlerin, 403 gence İngilizce eğitimi vermesini sağladı. Yaşları 18-30 arasında değişen 15 yabancı stajyer öğretmen, Denizlili öğrencilere 6 hafta boyunca İngilizce öğretti.

Bu yıl 4. kez düzenlenen Bir Dil Bir Kültür Projesi kapsamında AİSEC organizasyonuyla 15 ülkeden gelen yaşları 18-30 arasında değişen stajyer eğitmenler, Denizli Lisesi'nde düzenlenen kursla 403 öğrenciye İngilizce eğitimi verdi. Brezilya, Tobago, Meksika, Fransa, Almanya, Arnavutluk, Letonya, Bosna Hersek, Ukrayna, Macaristan, Mısır, Fas, Filistin, Pakistan ve Endonezya'dan gelen stajyer eğitmenler, her gün bir başka kursiyerin evinde misafir oldu. Öğrenciler, ücretsiz İngilizce eğitimi alma ayrıcalığı yaşarken, yabancı eğitmenler de Türkiye'yi ve Denizli'yi tanımanın, yeni dostluklar kurma fırsatı buldu. 6 hafta süren kurslar haftada dört gün üçer saat olarak verildi.
Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Sezgin, Bir Dil Bir Kültür Projesi kapsamında düzenlenen eğitimde kursiyerlerin çok mutlu olduğunu belirtip, "Projeyi bu yıl 4. kez düzenliyoruz. 15 ülkeden gelen eğitmenler Denizli'yi ve halkın misafirperverliğini çok beğendi. Kurslar gramerden daha çok günlük konuşma ve pratik ağırlıklı verildi. Kursa katılan öğrenciler yabancı eğitmenlerle tanışıp evlerinde misafir etme şansı buldu. Projeyi gelecek yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle