MALATYA HABERLERİ

Eğitim Fakültesi Dekanları Konseyi Malatya'da toplandı

AA / Orhan Yoldaş
26.02.2016 - 16:15Son Güncelleme :
AA / Orhan Yoldaş

MALATYA (AA) - Eğitim Fakültesi Dekanlar Konseyi (EFDEK) 7. İstişare toplantısı Malatya'da başladı.

İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Kalegöl Otel'de gerçekleştirilen toplantıya EFDEK Başkanı ve İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ile 57 Üniversiteden 63 dekan ve dekan yardımcısı katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, toplantıda yaptığı konuşmada, eğitim alanında yaşanan sorunları çözmek için hükümetin gerekli kaynağı sağladığını söyledi.

Türkiye'de norm fazlası öğretmenler bulunduğunu anlatan Aytekin, öğretmen adayı üniversite öğrencilerinin farklı alanlarda da kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti.

YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman da üniversitelerin her türlü teknolojik altyapı ve maddi kaynağa sahip olduğunu belirterek, bu kaynakların çok iyi kullanılarak nitelik ve kaliteyi artırmanın yollarının aranması gerektiğini kaydetti.

Şişman, YÖK'ün çalışmaları hakkında bilgi vererek, "Politikamız eğitimde nitelik ve kaliteyi artırmak" dedi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik de üniversitelerin belirli alanlarla uzmanlaşmasının önemine dikkati çekerek "İnönü Üniversitesi'nde aynı anda 5 karaciğer nakli yapabilecek personel ve teknolojiye sahibiz" diye konuştu.

Toplantı yarın da çeşitli panellerle devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Eğitim Fakültesi Dekanları Konseyi Malatya'da toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitim Fakültesi Dekanları Konseyi Malatya'da toplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı