Ege Haberleri

  Yağmur altında İstiklal Marşı

  Yaşar ANTER / BUSAN - GUNEYKORE (DHA)
  19.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GÜNEY Kore’de düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali turnesine katılan Bodrum Oda Orkestrası Sanatçıları, 60 yıl önce binlerce kilometre uzağa savaşmak için giden ve şehit olan Türk askerlerini unutmadı.


  Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal Mezarlığı’nı ziyaret ederek şehitler anısına çiçek koyan ve saygı duruşunda bulunan sanatçı grubu yoğun yağmur altında İstiklal Marşı’nı okudu.

  Yağmur altında İstiklal Marşı


  Güney Kore’de düzenlenen 9'uncu Uluslararası Hamon Klasik Müzik Festivali’ne davet edilen şef Betin Güneş yönetimindeki Bodrum Oda Orkestrası sanatçıları, konser öncesinde Güney Kore’deki savaşta, 1952 yılında yaşamını yitiren Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Busan kentindeki, dünyada benzeri bulunmayan, Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal Mezarlığı’nı (BMKAM) ziyaret etti. Kore Musical Organizasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sang Joon ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Sahne Sanatları Daire Başkanı Berrin Kavlak, sanat danışmanı Numan Pekdemir ve 20 sanatçıyı BMKAM Genel Müdürü Son Kil-Hyun karşıladı.

  Yağmur altında İstiklal Marşı

  Onların adlarını kalbimize kazıdık
  Güney Kore’nin bağımsızlığı ve geleceği için savaşan Türk askerlerinin yaptıklarını Kore halkının asla unutmayacağını belirten Kil-Hyun “Türk askerleri sadece topraklarımızı korumakla kalmadı. Disiplinli, yardımsever ve cesur davranışlarıyla diğer ülke askerlerine de örnek oldu. Türk askerlerinin gönlümüzde çok başka bir yere sahip olduğunu özellikle belirtmek isterim” dedi.
  Numan Pekdemir ve sanatçılar daha sonra yapılan ay yıldızlı Türk bayrağı şeklindeki çelengi şehitliğe bıraktı.

  Yağmur altında İstiklal Marşı

   

   

   

      

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı