Ege Haberleri

  Yabancı öğrencilerden Türkçe gösteri

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  15.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'de Pamukkale Üniversitesi'nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde öğrendikleri Türkçe ile gösteri yaptı, şiirler okuyup, şarkılar söyledi.


  Kısa adı PADAM olan Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, uluslar arası tanışma günü etkinliği düzenledi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan, PADAM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Sarıca, dekanlar, öğretim üyeleri ve Türkçe öğretimi alan yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.
  PADAM Müdürü Doç. Dr. Mustafa Sarıca, yaklaşık 50 ülkeden 120'ye yakın öğrenciye Türkçe öğrettiklerini belirterek, "PADAM, ilk kez geçen sene öğrencilere resmi olarak kapılarını açtı. Bu sene ikinci buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz kısa sürede öğrendikleri Türkçe ile bizlere gösterilerini sunacaklar" diye konuştu.
  Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ise, uluslararası öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını belirterek, "Uluslararasılaşmada Türkçe'yi hakim kılmak, bütün kurallarına göre öğretmek çok önemli bir görev. Türkçe eğitiminin verildiği merkezimizde uluslararası öğrencilerimize iyi bir ev sahipliği yaparak, bu öğrencilerin velileri ve koruyucusu olmaya devam edeceğiz" dedi. Etkinlikte PADAM'da Türkçe eğitimi gören yabancı uyruklu öğrenciler ülkelerini Türkçe olarak tanıtıp, şiirler okuyup, şarkılar söyledi. Yerel dans gösterilerini sahneledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı