Ege Haberleri

  Urla Bağbozumu konserleri başladı

  Hürriyet Haber
  16.08.2014 - 01:25 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Urla İlçesi'nde coşkulu bir kortejle başlayan Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri 4 gün sürecek programının ilk gecesindeki konserleriyle güzel bir gece yaşattı.

  Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen geceye Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Belediyesi Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç, sivil toplum kuruluşları ve Urlalılar katıldı. İzmir Devlet Klasik Türk Müziği konseri ile nostaljik başlayan gecede, Urla Roman Kültürü Sosyal Yardımlaşma ve Halkoyunları Derneği'nin "Roman Rüzgarı" ekibinin dansları izleyenlere çoşkulu anlar yaşattı. Gecenin son konserini gerçekleştiren Evrim Özkaynak, bilinen şarkıları caz müziğine uyarlaması ile izleyicilerin beğenisini kazanırken Urlalı ünlü sanatçı Tanju Okan'ın şarkılarını seslendirmesi Urlalılar'ı mutlu etti. Urlalılar ile şarkılara eşlik eden Başkan Sibel Uyar, gecenin sonunda sanatçı ve müzisyenlere çiçek ve teşekkür belgesi takdim etti.

  Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri ürün yarışmasının ödül töreninin de gerçekleştiği şenliğin ilk gecesinde, dereceye girenler Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin Kılınç'tan ödüllerini aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı