Ege Haberleri

  Telefon arızası artık dert değil

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  09.12.2013 - 01:41 | Son Güncelleme:

  Zamanın her şeyden değerli olduğu günümüzde VMY Telekomünikasyon, arızalan cep telefonunun bütün takip işlemlerini sizin yerinize üstleniyor.

  YAKLAŞIK 10 yıldır telekomünikasyon sistemleri alanında çalışan Vedat Ece, sektöründe önemli bir yeniliğe imza attı. Zamanın ve iletişimin önemli olduğu günümüzde, arızalanan cep telefonunu adresinden alıyor ve yetkili serviste onarımı yapılan cihazı yine adrese teslim ediyor. Ece, aynı hizmeti dizüstü bilgisayarları için de vermeyi planlıyor. Telekomünikasyon alanında bir ilk olmayı hedeflediklerini ve çalışmalarını orjinal fikirlerle oluşturduklarını söyleyen VMY Telekomünikasyon Sistemleri’nin kurucusu Ece, “Telefon kullanımı çok yaygın. Bu beraberinde sorunları da getiriyor. Burada en büyük sıkıntı ise telefonun arızalandığı zaman, yetkili servise götürme süreci. İzmir’deki yetkili servislerin çoğu Çankaya’da. İnsanlar iş yoğunluğundan buraya gelmekte zorlanıyor. Geldiklerinde de araçlarını koyacak yer bulamıyor. Bizde bütün bu sorunlara çözüm olacak bir çalışma başlattık. Kurduğumuz sistem ile arızalan telefonu müşterinin adresinden alıyoruz. Ve onun tercih ettiği yetkili servise ürünün götürüyoruz. Bu süreçteki tüm işlemleri de onun adına biz takip ediyoruz. Ürün tamir olduğunda da yine müşterinin adresine teslim ediyoruz” bilgisini verdi.

  Telefon arızası artık dert değil

  Dört ilde var
  Yetkili servislerde ortalama bir telefonun bekleme sürecinin 15-20 gün olduğuna dikkat çeken Ece, “Biz yetkili servislerle de anlaşma yaptık. Bekleme sürelerini en aza indirdik. Tabii bu servisin de işine geliyor. Sonuçta tek kişiyle muhatap oluyorlar. Biz bütün süreci takip ediyoruz. SMS ile bilgilendiriyoruz. 20 lira gibi bir ücretimiz var. Şu anda İzmir, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya il merkezlerinde bu hizmeti sunuyoruz” dedi.

  BİLGİSAYAR SIRADA
  Bir yıldır başladıkları sistem ile günde 10-15 kişiye hizmet verdiklerini belirten Ece, ürün portföyüne dizüstü bilgisayarları da eklemek istediklerini dile getirdi. Ece, öte yandan önümüzdeki günlerde yeni bir sisteme daha geçeceklerini aktardı, şöyle devam etti; “Telefon, bugün olmazsa olmazımız. Dolayısıyla arızalandığında birçok işimiz aksıyor. Biz de bu süreçte hizmet verdiğimiz müşterilerimize ürünü tamirde iken ona ihtiyacını göreceği bir telefon temin etmek istiyoruz.”

  TÜRKİYE’DE YOK
  Türkiye’de bu sistemi uygulayan başka biri firmanın olmadığını dile getiren Ece, sistemin avantajlarını ise şöyle sıraladı: “Diğer sistemlerde telefonunuz bozulduğunda servisini bulmak zorunda ve aylarca beklemeyi göze almanız gerekiyor. Parça bulmak zor, tamir masrafı yüksek meblağlar tutuyor. Bütün bunlarla birebir siz ilgilenmek zorundasınız. Telefonun önemli bir iletişim aracı olduğu bu zamanda günlük işlerinizin aksamasına sebep oluyor. Ne beklediğiniz süre ne de ödediğiniz paralar size kaybettiğiniz zamanınızı geri kazandırmıyor. Biz bütün bunların üstesinden geliyoruz.”

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı