Ege Haberleri

  Teknede korkutan yangın

  Cihan KAYA/ KÖYCEĞİZ (Muğla), (DHA)
  26.10.2015 - 13:14 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Köyceğiz İlçesi’nde, içinde 5 yolcu ve 2 personel bulunan tur teknesi, motor bölümünde çıkan yangında kullanılmaz hale geldi. Personel ve yolcular son anda kurtarma botuyla tekneyi terk ederek canlarını kurtardı.

  5 yolcu ve 2 personeliyle Dalyan’dan Köyceğiz’e seyir halindeki, 13 metrelik, ’Erçin 13’ isimli tur teknesinin motor kısmından dün saat 16.30 sıralarında Döğüşbelen Mahallesi yakınlarına geldiğinde alevler yükselmeye başladı. Teknedekiler, kurtarma botuyla tahliye edilirken, bir yandan da durum Dalyan Jandarma Kurtarma Botu, Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı ve itfaiyeye bildirildi.

  Teknede korkutan yangın

  Yangının başladığı motor kısmındaki patlamayla birlikte alevler daha da büyüyüp, 30 kişi kapasiteli tekneyi tamamen sardı. Bölge sazlık olması nedeniyle itfaiye araçları giremeyeceği için Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait bir arazöz sevk edildi.

  Teknede korkutan yangın

  Bir başka tekne yardımıyla kıyıya çekilen teknedeki alevler, Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait arazözler tarafından sıkılan suyla güçlükle söndürüldü. Tekne kullanılmaz hale gelirken, jandarma, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

  Etiketler: Muğla , yangın

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı