Ege Haberleri

  Şimdiden en yüksek bina oldu

  Hürriyet Haber
  03.04.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Folkart Towers, Hilton Oteli'ni sollayarak İzmir'in en yüksek binası ünvanını kazandı.

  Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek 5. İkiz kuleleri olacak Folkart Towers  şimdiden 134 metreye ulaşarak İzmir’in en yüksek yapısı oldu.

  Bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan Folkart Towers  27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip. Ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek ve faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı, günde ortalama 20.000 kişinin girip çıkacağı dev bir kompleks olacak.  Folkart Towers 200’er metre yüksekliğindeki  43’er katlı iki kulesiyle daha inşa halindeyken İzmir’in yeni kent merkezinin simgesi oldu. Folkart Towers ile birlikte İzmir’de yenilikçi ve ayrıcalıklı lüks bir yaşam da başlayacak.

  Şimdiden en yüksek bina oldu

  31. katın yapımı süren ilk kulenin yüksekliği şimdiden 134 metreyi bularak İzmir’in bugüne dek en yüksek yapısı  olan 122.8 metre yüksekliğindeki  İzmir Hilton Oteli’ni geçti. İlk kule 2013 Aralık ayı sonunda ikinci kule ise Nisan 2014’te tamamlanacak.
  Yaklaşık  10.000 kamyon hafriyat yapıldıktan sonra başlanan inşaat tamamlanana kadar yaklaşık 12.500 ton çimento, 20.500 ton demir, 130.000 m3 beton, 30.000 m2 cam kullanılarak Ege ekonomisine de önemli katkı sağlayacak.
  Ruhsatını KDV oranları ile ilgili yeni düzenleme öncesi alan Folkart Towers Projesi, mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığı ve konut faiz oranlarının düştüğü  bu dönemde tüketiciye %1 KDV avantajı ile ev sahibi olma şansı tanıyor. Proje tesliminin 2013 sonunda yapılacak olması ve %1 KDV avantajı  Folkart Towers’ı  hem yatırım hem de yaşama amaçlı konut alacak olanlar için daha da cazip hale getiriyor.

  Şimdiden en yüksek bina oldu

  Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak “2013 yılı sonunda Folkart Towers ‘ı bitirip teslim edeceğiz. Başlangıçta bu tarz ofis, rezidans ve çarşıdan oluşan karma konsept projeleri n İstanbul ve Avrupa’da olduğu ve çok rağbet gördüğü, İzmir’de bu kadar rağbet görmeyeceği düşünülüyordu. İzmir’de bunu ilk kez biz gerçekleştirdik ve çok da iyi sonuç verdi. Projenin %65’ini sattık. Nisan’da yapacağımız kampanya ile artık satışı bitirmeyi düşünüyoruz. İzmir’de yaptığımız işler ve sonuçları bizi tatmin ediyor. Bundan sonra da İzmir’e yatırımlarımız hızlanarak devam edecek” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı