Ege Haberleri

  Patenle Türkiye'yi dolaşıyor

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  18.09.2012 - 15:00 | Son Güncelleme:

  AZERİ asıllı Kanada vatandaşı Akbar İbrahimzade, patenle kayarak yaptığı Türkiye turu kapsamında İzmir'den İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı.

  Kanada vatandaşı patenci Akbar İbrahimzade, kanser hastalarına destek için uzun süredir devam ettiği Türkiye turu kapsamında İzmir'den İstanbul'a gitmek üzere yola koyuldu. Karadeniz'den başladığı tur kapsamında Doğu, Günüydoğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerindeki bazı illerin ardından İzmir'e gelen İbrahimzade, Türkiye'de toplam 6 bin 500 kilometre yol katetmek istediğini söyledi. Böylece bu alanda 6 bin 300 kilometre olan mevcut rekoru geçerek, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmek istediğini belirtti. İstanbul'a vardığında bu amacına ulaşacağını söyledi.
  Kanada'dan 63 gün önce yola çıktığını ve farklı ülkeler üzerinden Türkiye'ye geldiğini, patenle kayarak birçok ile gittiğini anlatan İbrahimzade, “Yolculuk boyunca boynumdan fotoğraf makinesini indirmiyorum, fotoğraflar çekiyorum. Beni de bir kameraman takip ediyor. Bu görüntülerle belgesel ve bir de kitap hazırlayıp, elde edilecek geliri Türkiye'deki kanser hastalarının tedavisi için bağışlayacağım. Bu benim hayatımdaki en önemli projelerden biri” dedi.
  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı