Ege Haberleri

  Ormanın fedaileri

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Askerliğini komando olarak yapanlardan seçilen 407 kişilik orman timi yaz boyunca hazır kıta kampta bulunacaklar ve olası bir yangına da anında müdahale edecekler.

  DENİZLİ Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki yangına ilk müdahale timi, Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu'na tanıtıldı. Vali Yusuf Ziya Göksu başkanlığındaki yılın ilk komisyon toplantısında, 407 kişilik timin çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

  Tümü mevsimlik işçi

  TAKIM elemanlarını askerliğini komando olarak yapanlardan seçtiklerini söyleyen Bölge Müdürü Atilla Ertay, ‘‘Beş yıldır bu timle çalışıyoruz. Tümü mevsimlik işçi. Sayısız tatbikat yaptılar. Süper kondisyonları var. Kampa girdiler, yaz boyunca hazır kıta kampta kalacaklar’’ dedi.

  Yanan alanlar azaldı

  ERTAY, son üç yılda yangınlarda sayıca azalma görülmese de yanan alan olarak yüzde 75 düşüş olduğunu belirterek, ‘‘En büyük güvencemiz komandolarımız’’ diye konuştu. Ertay, TEDAŞ Müdürü Mustafa Korkmaz'dan ormandaki trafoların da bakımdan geçirilmesini istedi.

  ANIZ YAKMAK YASAK

  VALİ Yusuf Ziya Göksu da anız yakılmasının önleneceğini belirtirken, Müftü Halil Elitok'tan cuma günleri imamların vaazlarında orman sevgisini anlatmasını istedi. Müftü Elitok da, ‘‘İmamlarımız köylerde ve kentte yeşilin çevreye ve ulusal ekonomiye katkılarını içeren konuşmalara başlayacak’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı