Ege Haberleri

  O polislere soruşturma

  Hürriyet Haber
  08.06.2013 - 10:26 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Kordon'da deniz kenarında oturan gençleri, coplayıp bir genç kızın saçını çeken üç polis hakkında soruşturma açıldı.

  Geçtiğimiz pazar günü İzmir Gündoğdu Meydanı'nda polislerle Gezi Parkı protestocuları arasında gerginlik yaşandı. Polis biber gazı ve cop kullanırken, gruptan da polise taş atıldı. Polis kendilerine direnen gençleri dağıttı.

  Bu sırada Kondoboyu'nda rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı belirtilen birkaç genç de polis coplarından nasibini aldı. Üç polis buradaki gençleri copladı, biri de hırsını alamayıp genç kızın saçından çekti.

  Bu görüntüler Türkiye genelinde büyük tepkiye neden oldu. Edinilen bilgiye göre bu olaya karışan üç Çevik Kuvvet Polisi'nin kimliği belirlenerek haklarında soruşturma açıldı. Diğer olaylarla birlikte bu polisler hakkındaki soruşturmanın da sürdüğü öğrenildi.

  Öteyandan protestoların başladığı geçtiğimiz cuma gününden buyana İzmir'de 58 polisin göstericilerin attığı taş ve çeşitli cisimlerle yaralandığı bildirildi.

  İzir Tabip Odası dün yaptığı açıklamada yaklaşık bin kişinin gazdan veya fiziki müdahaleden etkilenip hastanelere ve sağlık kurumlarına başvurduğunu açıklamıştı.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı