Ege Haberleri

  Minikler bu okulu çok sevdi

  Hürriyet Haber
  22.08.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediyesi'nin farklı branşlarda açtığı yaz okullarında eğitim, kurs ve eğlence programlarına katılan yaklaşık 7 bin çocuk, hem yeteneklerini sergileme hem de kendilerini geliştirme fırsatı buldu.


  Karşıyaka Belediyesi tarafından; yüzme, gitar, ebru, heykel, drama, satranç, resim, fotoğrafçılık, eğlenceli matematik, İngilizce, sinema, masa tenisi, uçak yapımı, piyano, bağlama ve diksiyon dallarında ücretsiz açılan yaz okullarına yaklaşık 7 bin çocuk katıldı. Yüzme kursları için farklı mahallelerde portatif yüzme havuzları kuruldu. Bülent Ecevit Kültür Merkezi, İsmail Cem Kültür Merkezi ve Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde eğitim birimleri oluşturuldu.


  HEM EĞLENCE HEM SPOR
  Karşıyakalı çocukların en çok ilgi gösterdiği branşların başında yüzme geldi. 1 Temmuz'da başlayan yüzme kurslarında yüzlerce çocuk hem spor yaptı hem de yaz sıcağında serinleyip eğlenceli vakit geçirdi. İlk kez havuzla tanışan çocuklar ise yüzmeyi öğrenmenin keyfini yaşadı. Karşıyaka'da kurslara katılan çocukların eğlenceli yaz okulları, Ağustos sonuna kadar devam edecek.
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceği çocuklara emanet ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Göreve seçilirken, Karşıyakamızı çocuklarla yöneteceğimizi söylemiştim. Kentle ilgili tüm sorunları çözebiliriz ancak çocuklarımızın gelişimini kaçırırsak bunu telafi edemeyiz. Bu kenti çocuklarla birlikte yöneteceğim ve onlar için yaptığımız hizmetleri artırarak sürdüreceğiz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı