Ege Haberleri

  Meclis ismini verdi Başkan kabul etmedi

  Hürriyet Haber
  09.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  GÜZELBAHÇE Belediye Meclisi, yapımı kısa süre içinde tamamlanacak olan Güzelbahçe Kültür Merkezi’ne “Aziz Kocaoğlu Kültür Merkezi” ismini verdi, ancak Başkan Kocaoğlu kabul etmedi.

  İnşaat maliyetinin yüzde 85’i İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan merkezin temeli 21 Ağustos 2013’te atıldı. Yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak merkezine, Kocaoğlu’nun isminin verilmesi Başkan Mustafa İnce’nin önergesiyle belediye meclis gündemine getirildi, oybirliğiyle kabul edildi. Merkez içerisinde yer alan tiyatro salonuna “Tuncel Kurtiz Kardeş Tiyatro Sahnesi”, merkezin 1. katında yer alan meydana ise “Özgürlük ve Demokrasi Meydanı” adı verildi.Başkan İnce, talebin vatandaşlardan geldiğini, önümüzdeki eylül ayında hizmete gireceğini açıkladı.

  Takdir gelecek kuşakların
  Kocaoğlu, yazılı bir açıklama yaparak bunu kabul edemeyeceğini belirtti. Kocaoğlu, “Şahsıma yönelik bu teveccüh nedeniyle tüm ilgililere kamuoyu önünde teşekkürü bir borç bilirim. Ancak bugüne dek taviz vermeden uyguladığım prensipler ve sahip olduğum anlayış çerçevesinde, iyi niyetle alındığından en ufak bir kuşku duymadığım bu kararı üzülerek kabul edemeyeceğimi belirtmeliyim. Geçmişte de sadece şahsım için değil, görev başında bulunan hiçbir kamu yöneticisinin isminin kamu eliyle yapılan yatırımlara verilmesini tasvip etmeyeceğimi belirtmiştim. Böyle bir takdiri gelecek kuşaklara bırakmamızın daha doğru olacağını düşünüyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı