Ege Haberleri

  M-16'lı hırsızlık şebekesi

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de çelik kasa ve evden hırsızlık olaylarına karışan 15 kişi, polisin operasyonuyla yakalandı.

  Operasyonda, sevgilisinin evinde yakalanan elebaşı B.C.'nin bomba atar aparatlı M-16 tüfekle yakalanması şaşkınlık verdi.

  M-16lı hırsızlık şebekesi

  İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 7 aydır sürdürdüğü çalışma doğrultusunda kent merkezi, ilçeler ve Aydın'da çelik kasa ile evden hırsızlık yapan şebekeyi takibe aldı. Takibin ardından bugün sabah saatlerinde harekete geçen ekipler, 34 adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskınlarda, elebaşı B.C. (30), H.D., İ.H., H.T., Ş.A., M.Ç., Ö.K., A.Ç., E.B., Ö.S., A.K., F.D., R.H., H.A., ve F.A. adlı kadını yakaladı. Şebekenin elebaşı olan ve hakkında 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan B.C.'nin, gözaltındaki sevgilisi F.A.'nın Buca İlçesi'ndeki evinde yakalandığı öğrenildi. B.C.'den, operasyon sonrası bomba atar aparatlı M-16 tüfek ele geçirilmesi polisleri bile şaşkına çevirdi. B.C.'nin terör örgütleriyle bağlantısı araştırılırken, şebekenin dört elemanın da daha önceden başka suçtan yakalanıp tutuklandıkları bildirildi.

  M-16lı hırsızlık şebekesi

  53 OLAYA KARIŞMIŞLAR
  Operasyonda, M-16 tüfeğin haricinde roket, fişekleri, iki av tüfeği, 100 gram esrar, 60 kök hint keneviri, bilgisayar, ziynet eşyaları, kol saati, sigara, pos cihazı gibi çok sayıda çalıntı eşya ele geçirildi. Tüfeklerin fişeklerinin, zanlılar tarafından içi oyulan bir kitapta saklandığı ortaya çıktı. Zanlıların gözaltındaki sorguları sürerken, İzmir ve Aydın'da 53 ayrı suça karıştıkları saptandı. Emniyet yetkilileri, zanlıların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceklerini, aranan kişilerin yakalanması için de çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı