Ege Haberleri

  Liseli Gizem’in sürprizi acı oldu

  Turaç TOP / İZMİR (DHA)
  23.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir ay önce inşaattan atlayıp, ağır yaralanan lise öğrencisi Gizem Kara, yaşam savaşını kaybetti. Arkadaşlarına sürpriz yapacağını söyleyen Kara’nın karne günü gelen acı haber yasa boğdu.

  İZMİR’in Bornova İlçesi’nde, bunalıma girip inşaattan atlayınca ağır yaralanan lise öğrencisi Gizem Kara, bir aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesine yenik düştü. Derslerindeki başarısıyla dikkat çeken Kara’nın, karne gününde yaşamını yitirmesi sevenlerini yasa boğdu. Manisa’da oturan Bornova Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Gizem Kara, geçen 23 Aralık’ta, otobüsten indikten sonra elindeki dosyasını arkadaşlarına verip okula gitmeyeceğini söyledi.
  6. kattan boşluğa bıraktı
  Kara’nın, iddiaya göre, arkadaşlarına dosyasını verirken, “Okulda içini açın. Size bir sürprizm var” dediği ileri sürüldü. Arkadaşlarından ayrıldıktan sonra bir süre yalnız dolaşan Kara, çıktığı bir inşaatın 6’ıncı kattan atladı. Vatandaşlar tarafından yaralı bulunan, önce bir otomobilin çarptığı sanılan genç kız,  hemen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Çocuk Cerrahi Servisi’nde tedaviye alınan genç kız, bir aydır sürdürdüğü yaşam mücadelesine yenik düşüp yaşamını yitirdi. Kara’ya kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi. Derslerindeki başarısıyla dikkat çeken Kara’nın, karne gününde yaşamını yitirmesi sevenlerini yasa boğdu.

  YEDİ AYRI NOT

  Herhangi bir sorunu bulunmayan, arkadaşlarının sıkıntılarını çözmede her zaman yardımcı olduğu dile getirilen Kara’nın, arkadaşlarına ve ailesine 7 ayrı not bıraktığı öğrenildi. Kara’nın, “Sizleri çok seviyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı” dediği öğrenildi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı