Ege Haberleri

  "Kumdan duvarları darmadağın edeceğiz"

  Hürriyet Haber
  27.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de 31 Ocak'ta yapılacak İl Kongresi'ne tek aday olarak girmeyi hedefleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, oy verecek il delegeleriyle buluştu. Delican, "İzmir'de algı duvarları örüyorlar. İşleri güçleri fitne fesat olan insanlar bizim halkımızla bütünleşmemizi istemiyorlar. Bu kumdan duvarları darmadağın edeceğiz" dedi.

  AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 31 Ocak Cumartesi günü yapılacak İl Kongresi öncesi il delegeleriyle Kaya Termal Otel'de akşam yemeği yedi. Bu seçiminde daha çok milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini belirten Delican, İzmir'de daha çok başarılı olabilmek için anmet yaptırdıklarını söyledi. Delican, "Ben bayrağı eski il başkanımız Ömer Cihat Akay'dan alırken cumhurbaşkanımız o zamanki başbakanımız bana ‘Bülent İzmir'de gönüllere gireceksin' dedi. Ama algı duvarları örüyorlar. İşleri güçleri fitne fesat olan insanlar bizim halkımızla bütünleşmemizi istemiyorlar. Bu kumdan duvarları darmadağın edeceğiz. 2015 seçimlerinde İzmir'de bunu başarmış olacağız. Sizden özellikle isteğim kongremizde İzmir'in ateşini Türkiye'ye gösterelim. Bu teşkilatın canla başla nasıl çalıştığını gösterelim. İzmir her zaman güzel kongreler yapmıştır. Bu zincire bir halka daha ekleyelim. Türkiye'de çalışmaları tetikleyecek bir hamle yapalım. Tüm delegeler sandığa gelip oy kullansınlar. İzmir'in gücünü göstermek için herkesin fire vermeden oy kullanması lazım. Bu üç yılda bir gelen bir süreçtir. Birlik, beraberliğimizi kardeşliğimizi göstermeliyiz" dedi.

  "KENDİ KENDİMİZE VAAZ VERMENİN ANLAMI YOK"
  AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, teşkilatın partiyi önyargılı kesime anlatmalarını isterken, altı ilçe belediye başkanına sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Tekelioğlu, "AK Parti'yi arkadaşlarımıza anlatmaktan vazgeçelim. Muhalefet edenlere anlatalım. Tanıdıklarımıza anlatmanın kıymeti yok. AK Parti'yi tanımayan ya da yanlış tanıyanlara anlatmamız lazım. Yaptığımız toplantılarla kendi kendimize vaaz vermenin faydası yok. İzmir'de gündemi tayin edecek duruma gelirsek, AK Parti'nin ortaya koyduğu çözümler İzmir'in gündemini oluşturursa bizim için başarıdır. Bu AK Parti'yi konuşturmaktır. Vazifelerimiz bunlardır. Nasıl gündemler yaratabiliriz bunlara çalışmamız lazım. Stratejimizin olması lazım. Boşa kürek çekmeden çalışmalıyız. Türkiye'yi dünyada nasıl hatırı sayılır bir ülke yaptığımızı anlatmalıyız. İzmir'de altı belediyeye sahip olduğumuz ilçelerde farklı çalışmalıyız. Teşkilat olarak bu başkanların üstünde titremeli, yalnız bırakmamalıyız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı