Ege Haberleri

  Kavacık’ı dünyaya tanıttılar

  İZMİR (DHA)
  05.04.2016 - 13:03 | Son Güncelleme:

  Karabağlar Belediyesi Kent Tasarım Atölyesi (KETA) ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Erasmus Öğrenci Topluluğu (ESN IUE) geçtiğimiz hafta sonu Social Erasmus kapsamı altında Kavacık Köyü’nde "Geleneksel Ekmek Yapımı Atölyesi" gerçekleştirdi.

  Kavacık’ı dünyaya tanıttılar

  Kavacık Köyü Kadın Kooperatifi desteğiyle gerçekleşen bu etkinlikte yabancı öğrenciler bölgeye has ekmeğin nasıl yapıldığını öğrendi. Odunları tek tek toparlayan ardından fırını yakmayı öğrenen gençler daha sonra ekmekleri pişirerek keyifli bir deneyim yaşadı.

  Kavacık’ı dünyaya tanıttılar

  Atölyenin ardından köyde yaşayan ve eserleri dünyanın birçok farklı ülkesinde sergilenen ressam Şebnem Çamdalı’nın konuğu olan gençler, sanatçının resimleri inceledi. İzmir’in gizli cenneti Kavacık Köyü’ne Avrupa’nın birçok bölgesinden gelen öğrenciler hayran kaldı. Sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan ESN IUE öğrenci topluluğu Kavacık paylaşımları yaptı. Topluluğun içinde bulunan İngiliz, Fransız, Hollanda, Finlandiya ve İspanya’dan gelen birçok öğrenci İzmir’e bu kadar yakın olan ve köy ortamının hiç bozulmadığı Kavacık Köyü’ne bundan sonra daha sık geleceklerini ve fotoğraflar paylaşarak gönüllü Kavacık elçisi olmak istediklerini belirtti.  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı