Ege Haberleri

  Karadan, denizden teröre lanet yağdı

  Doğuş Esat BERME/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  24.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, CHP ilçe teşkilatının, bazı sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle düzenlediği ’Teröre Lanet Yürüyüşü ve Mitingi ’ne yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

  Atatürk Caddesi Ketenci Kavşağı’ndan başlayan yürüyüşe Marmarisliler, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle katıldı. Kalabalık sık sık ’Hükümet istifa’, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları attı. Atatürk Anıtı önüne kadar devam eden yürüyüşe, Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri de motosikletleriyle katıldı. Halk Plajı önünde sıraya giren Türk bayraklarıyla donatılmış balıkçı tekneleri, kornalarını çalarak yürüyenlere destek verdi. Atatürk Anıtı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

  Karadan, denizden teröre lanet yağdı


  Atatürk Anıtı önündeki kalabalığa seslenen organizasyon komitesi sözcüsü Müjgan Gürkan, "İktidarı sıfır terörle alan bu hükümet döneminde gelinen nokta ortada. Açılım adı altında teröristlerin sınır kapılarında davul- zurna ile kahraman gibi karşılanması, devletin görevlilerinin ayaklarına götürülmesi hafızalarımızdan çıkmamaktadır. Günümüz Türkiye’sinde bir yandan teröristin sırtı sıvazlanıp kucaklanırken, diğer yandan Türk Silahlı Kuvvetleri komutanlarının mahkum olmaları, cezaevlerinde olmaları düşündürücüdür. Biz artık, terörün sona erdirilmesini istiyoruz. Sınırlarımızda savaş istemiyoruz. Biz artık komşularımızla iyi geçinmek istiyoruz. Biz artık barış istiyoruz" dedi.
  ’Teröre Lanet Yürüyüşü ve Mitingi’, Müjgan Gürkan’ın konuşmasının ardından olaysız sona erdi.

  Karadan, denizden teröre lanet yağdı

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı