Ege Haberleri

  İztuzu'na sürpriz ziyaret

  Cihan KAYA / ORTACA
  27.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Valisi Amir Çiçek, Muğla'nın Ortaca İlçesi, Dalyan Mahallesi'ndeki İztuzu Plajı ve özelleştirilmek istenen Boğazağzı Mevkisi'ndeki tesislerde incelemelerde bulundu. Vali Çiçek incelemenin ardından yaptığı açıklamada, İztuzu'nun doğal güzelliğinin ve ekolojik dengenin korunacağını söyledi.

  Vali Çiçek'e incelemeleri sırasında Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla İl kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu 2 No'lu Şube Müdürü Bekir Erdoğan eşlik etti. Erdoğan'dan İztuzu ve Boğazağzı mevkisi hakkında bilgi alan Vali Çiçek, Dalyan'dan bindiği tekne ile önce Dalyanağzı'na, ardından da İztuzu Sahili'ne geçti. Sahilde bulunan ahşap büfeleri ve caretta carettaların yumurta bıraktığı alanı inceleyen Çiçek, daha sonra tekneyle tekrar Dalyan'a döndü.

  'GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYORUZ'
  Vali Çiçek dönüşte yaptığı açıklamada, İztuzu'nun doğal güzelliğinin ve ekolojik dengenin korunacağını belirtti. Türkiye'nin en güzel yerlerinden birisinin Dalyanağzı ve İztuzu Plajı olduğunu belirten Çiçek şöyle dedi:
  "Burasının turizme büyük katkısı olduğu herkes tarafından biliniyor. Dalyan'daki doğa güzelliği, denizi, kıyısı hatta yeşilin ve ormanın en önemlisi de caretta carettalarının olması. Bu bölge turizme katkı sağlarken her şeyden önce, bu alanın doğal özelliğini bozmadan, deniz kaplumbağalarına zarar vermeyecek bir turizm anlayışı içinde çalışma yapılmaktadır. Biz bu güzellikleri bozmadan turizm yapmak istiyoruz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı