Ege Haberleri

  İZSU'dan dev yatırım

  İZMİR (DHA)
  23.04.2016 - 11:44 | Son Güncelleme:

  İzmir merkezdeki ilçelerin eskimiş ve bu nedenle kaçaklara neden olan su branşman hatlarını yenilemeye başlayan İZSU, 257 kilometre boru döşeyip 24 milyon liralık harcama yapacak.

  İZSUdan dev yatırım

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, metropol 11 ilçede içme suyu ana şebekesi ile evler arasında yer alan ve eskidiği için sık sık arızalanan hatları yeniliyor.

  Karabağlar, Konak, Karşıyaka, Narlıdere, Bornova ve Buca’da tespit edilen mahalle ve sokaklarda 61 kilometre içme suyu şebekesi, 196 kilometre uzunluğunda branşman hattı yenilenecek. Buca’da 2015 yılı sonunda başlayan çalışmalar Ağustos ayında bitecek.

  Bornova’da Tuna, Çınar, Yıldırım Beyazıt, Rafetpaşa, Gaziosmanpaşa, Yeşilova, Barboros, Birlik, Koşukavak, Meriç, Zafer, Merkez ve Serintepe, Konak’ta Halkapınar, Güney, Çınar, Atamer, Murat, Millet, Mehmet Ali Akman, Güzelyalı, Göztepe, F.Altay ve Üçkuyular, Karabağlar’da ise Yaşar Kemal mahallelerinde geçtiğimiz günlerde başlayan şebeke ve branşman yenileme çalışmaları yıl sonunda tamamlanacak. 6 ilçede süren alt yapı seferberliğinin maliyeti 24 milyon TL’yi bulacak.

  İZSU ayrıca Karabağlar Gazi, Umut, Devrim, Özgür Yüzbaşı Şerafettin ile Cennetçeşme mahallerinde de ihale sürecinin tamamlanmasının ardından 26 kilometrelik branşman, 6 kilometrelik de şebeke yenileyecek.

  Branşman hatlarının şebekeye bağlantısı sırasında su kesintisi yapmak durumunda kaldıklarını belirten İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, "Ancak basınca dayalı, uzun ömürlü yeni boruların döşenmesiyle, bu bölgelerimiz sağlıklı bir alt yapıya kavuşacak. Su kaçakları ve su kesintilerinin önüne geçmiş olacağız" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı