Ege Haberleri

  İzmir'de muhteşem 9 Eylül finali

  Kadir ÖZEN, Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  10.09.2013 - 09:40 | Son Güncelleme:

  “İzmirliler 9 Eylül’de kurtuluşun ve özgürlüğün yolunu açanları asla unutmadı”

  İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91'inci yıldönümü kutlamaları kapsamında fener alayı ve meşale gösterisi düzenlendi.

  İzmirde muhteşem 9 Eylül finali

  Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya gelen İzmirliler, belediye bandosunun marşları eşliğinde Gündoğdu Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

  İZMİR'DE 9 EYLÜL KUTLAMALARI - VİDEO

  İzmirde muhteşem 9 Eylül finali

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gündoğdu Meydanı'nda yürüyüşe katılanlara konuşma yaptı. İzmir’in kurtuluş bayramının kutlu olması dileğinde bulunan ve İzmir ve İzmirliler var oldukça 9 Eylül'ün kutlanacağını söyleyen Kocaoğlu, “9 Eylül gününü çakma İzmir Dünya Günü olarak ilan etmeye çalışanlar, İzmirlilerden Gündoğdu Meydanı'nda bugün cevabını almıştır.

  İzmirde muhteşem 9 Eylül finali

  Diri olmak zorundayız. Atatürk ilke ve inkılaplarını savunmak zorundayız. Ülkemize sahip çıkmak zorundayız. Ne mutlu 9 Eylül'ü bize verenlere, ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu dedelerimize, ne mutlu bizlere, onlara layık olan evlatlara” dedi. Kocaoğlu ayrıca Türk Yıldızları akrobasi timine plaket verdi. Türk Yıldızları pilotları da Kocaoğlu'na gösteri uçaklarının fotoğrafını hediye etti.

  İzmirde muhteşem 9 Eylül finali

  Ardından sahneye çıkan Manga grubu İzmirlirere unutulmaz dadikalar yaşattı.

  İzmirde muhteşem 9 Eylül finali

  İKİ SAHİLDE DE GÖRSEL ŞOV
  Kentin çeşitli noktalarında yıldönümü coşkuyla kutlandı. Bazı İzmirliler şehir turuna çıkarken bunun dışında Karşıyaka ve Göztepe Sahili'ne akın edilen noktalar arasında yer aldı. İzmirliler her iki sahilde de meşale yakarak gökyüzüne havai fişek attı. Karşı yakalardan izlenen görsel şov, İzmirlilerin beğenisini topladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı