Ege Haberleri

  Gültepe cennet olacak

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  19.01.2012 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan 80 dönümlük alana yayılan Kançeşme Mesire Alanı’nın temel atma töreninde "Yürüyüş alanı, kahvaltı salonları, oyun alanlarıyla Gültepe cennet olacak" dedi.

   

  Gültepe cennet olacak

   

  İZMİR’in Gültepe semtindeki Çınartepe’de 80 dönümlük alana yayılan Kançeşme Mesire Alanı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.
  Törene Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, CHP İlçe Başkanı Aytekin Tunus, Çınartepe Mahalle Muhtarı Atamtürk Kaptan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Seyfi Gülmez İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı. CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, yapılan çalışmaları takdir ederek, “Bu alan için sürpriz çalışmaların devamı gelecek. Halkın içinde, halk için çalışan bir Belediye Başkanı olan Dr. Hakan Tartan’a teşekkür ederiz” dedi.
  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “20 yıldır bölgeyle ilgili yatırımların yapılacağı söylentilerine noktayı koymak bize nasip oldu. Bazı mücadeleler zorlu olsa da halkın lehineyse çalışmaktan hiç kaçınmadım. Burada bölge halkının layık olduğu bir cennet yaratacağız” dedi. Tartan sözlerine şöyle devam etti:
  “Yürüyüş alanı, kahvaltı salonları, çocuklarımıza oyun alanları, kadınlarımızın spor aktivitelerine katılacağı alanlarla birlikte çok ciddi bir rekreasyon merkezi haline gelecek. Bu yeşilliği topluma bir umut, heyecan ve sevgi olarak sunacağız. İzmir tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projesini sizlerin verdiği güçle gerçekleştiriyoruz. Proje bittiğinde Gültepe cenneti olacak. Lafla, palavrayla, cek, cakla iş yürümez. Vaat etmeyip yapacaksın. Önce insan, önce halk için yatırımlarımızı yapıyoruz. Göreve geldiğim günden bu güne kadar yatırımlarımızın yüzde 35’ini bu bölgeye yaptık.”
  Konak Belediyesi’nin yaşama geçirdiği proje ile kent merkezinin en büyük yeşil alanı haziran ayı sonunda İzmirliler’in aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri bir piknik ve sosyal yaşam alanı olarak hizmet verecek. Orman Genel Müdürlüğü’nün de onayladığı proje kapsamında mesire alanında yapılacak her çalışmada doğal malzemeler kullanılacak. Ahşap ağırlıklı dekoru ile çam ağaçları arasında kurulacak kır kahvesi İzmir’in en güzel mekanları arasındaki yerini alacak. Geniş yürüyüş ve koşu yolları keyifli gezintiler ve açık havada spor için ideal ortamı oluşturacak. Fitness aletleriyle donatılmış spor alanında çocuk oyun alanları da yer alacak.
  Kançeşme’ye gelen vatandaşlar otopark sıkıntısı yaşamayacak. Kamerayla 24 saat izlenecek olan mesire alanında ailelerin güvenliği ön planda tutulacak. Kenti kuşbakışı gören alanda yapılacak seyir terasları ise İzmir manzaralı piknik keyfini yaşatacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı