Ege Haberleri

  Erdoğan: Ustalık dönemimize Uşak’ta 3-0’la başlayacağız

  Elif DEMİRCİ - Turan GÜLTEKİN - Yavuz KUŞDEMİR, (DHA) - AA
  16.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miting ve toplu açılışlar için geldiği Uşak’ta yaklaşık 15 bin kişiye seslendi.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Uşak Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitingine kızı Sümeyye Erdoğan ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’la birlikte geldi. Başbakan ve yanındakiler havaalanından kente girerken bulundukları otobüsün üzerinde keskin nişancı, arkada korumalar güvelik önlemi aldı. Başbakanlık korumaları, yolun sağından ilerleyen CHP bayrakları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterleriyle süslü özel bir otomobili durdurarak, şoförü araçtan indirdi ve arabanın üzerine yatırarak üst araması yaptı. Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nın önünde yaklaşık 15 bin kişiye seslendi.

  Bu aşk var ya bu aşk

  Uşak’ın efeler, yiğitler, kahramanlar şehri olduğunu, Uşak’ın “aşıklar” demek olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Uşak; memleketine, milletine, toprağına, medeniyetine aşkla bağlanmış kardeşlerimin şehridir. İşte bizler aynen böyle sizlere aşığız. Bizler sizlere sevdalıyız. 8.5 yıldır sizlere hizmet etmek için Türkiye’nin, dünyanın yollarındayız. Siz bize 3 Kasım 2002’de bir emanet yüklediniz. Bize bir emanet verdiniz. Sizlerin desteğiyle, sizlerin hayır dualarıyla o emaneti bugünlere getirdik. 3 Kasım’da çıraklık dönemi başladı. 2007’ye kadar devam etti. 2007’de kalfalık dönemi başladı. 2011, artık ustalık başlıyor. Ustalık dönemi için sizlerden güçlü bir destek istiyoruz. Ustalık dönemini sizlerle birlikte yürüteceğiz. İşte bu aşk var ya bu aşk, bu sevda, bu sevda 3-0 yapar mı? Evelallah yapar. Aşkın, sevdanın yaptırmayacağı iş yok. Ferhat’a nasıl dağları deldirdiyse, bize nasıl dağları deldirdiyse, 12 Haziran’da da Uşak’ın sandıklarından 3-0 olarak çıkarız. Ustalık dönemine Uşak’ta böyle başlayacağız inşallah.“

  28 tesisi hizmete açtı

  Başbakan Erdoğan konuşmasının ardından, aralarında Uşak Valiliği Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Uşak Üniversitesi’ne bağlı altı meslek yüksekokulu, Banaz Kızılcasöğüt Göleti’nin de bulunduğu, toplam değeri 112 milyon 899 bin lira olan 28 tesisin toplu açılışını kurdele keserek yaptı.
  Uşak Üniversitesi Karahallı Meslek Yüksekokulu’nun arsasını bağışlayan hayırsever Ali Rıza Şahin’le bir süre sohbet eden Erdoğan, “Uşak’a hiç eli boş gelmedik. Bu gelişimizde de gerek devlet gerek hayırseverlerin katkısıyla kazandırdığımız eserleri hizmete açıyoruz. Hayırlısı olsun” dedi. Başbakan Erdoğan açılışın ardından Uşak Engelsiz Yaşam Bakmım ve Rehabilitasyon Bakım Merkezi’ni de gezdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı