Ege Haberleri

  Eli öpülesi iki kadın

  İlker KILIÇASLAN-Coşkun YAMAN / MANİSA-BALIKESİR, (DHA)
  07.08.2014 - 01:01 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de yaşayan emekli bankacı Gülten Gönlübol, memleketi Turgutlu’ya merhum işadamı eşi Cahit Gönlübol’un adına kız teknik ve meslek lisesi yapılması için 1 milyon TL bağışladı, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’la protokol imzaladı. Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü’nün de katıldığı törende İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, 1 milyon 700 bin liraya mal olacak okulun 1 milyon lirasını hayırseverin vereceğini bildirdi. İzmir’de de çeşitli okullar yaptırdıklarını ifade eden Gönlübol, “Eşim eğitime destek sağlamayı severdi. Onun bıraktığı bu mirası şimdi ben sürdürüyorum” diye konuştu. Vali Bektaş da Gönlübol’a teşekkür çiçeği verildi.

  Arabasını da verdi
  Balıkesir’e eşi merhum albay Cafer Tayyar Oğuz’la ilkokul, lise ve sağlık ocağı kazandıran, 2009 yılında TBMM’nin “üstün hizmet madalyası” ile ödüllendirdiği 81 yaşındaki Nuran Oğuz, bu kez 16 derslikli ortaokul 250 bin TL ile otomobilini verdi. Protokol imza töreninde Vali Ahmet Turhan, “Nuran Teyze, ‘iyi ki varsın’ dediğimiz bir eğitim gönüllüsü. 2007 yılında 20 derslikli, spor salonuyla, kütüphanesiyle, laboratuvarıyla güzel bir Anadolu lisesi kazandırmıştı. Bu lisenin bahçesine 16 derslikli bir ortaokul yaptıracağız. 250 bin lirasını Nuran Teyze verecek. Teyzemizin tüm birikimini arabası da dahil eğitime bahşetmesi çok değerli ve anlamlı” dedi.
  Oğuz ise okullar yaptıkça mutlu olduğunu belirterek, “Çocuklarımız okusunlar, iyi birer insan olsunlar. Annemin evini de anaokulu ya da kız öğrenci yurdu olması için bağışladım” dedi.
  Albay Cafer Tayyar Oğuz-Nuran Oğuz Ortaokulu’nun 2015-2016 ders yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı