Ege Haberleri

  Doğa aşığı emekli imam karavana çevirdiği minibüste yaşıyor

  Doğan ÇİZMECİ/ TURGUTLU
  26.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde yaşayan emekli imam 64 yaşındaki Nurullah Gedizli, doğayla iç içe olabilmek için 7 yıldır karavana dönüştürdüğü minibüsünde yaşadığını söyledi. Haftanın belli günleri evine gittiğini söyleyen Gedizli, doğaya aşık olduğunu vurguladı.

  Doğa aşığı emekli imam karavana çevirdiği minibüste yaşıyor
  Selvilitepe Mahallesi'nde yaşayan emekli imam evli ve 3 çocuk babası Nurullah Gedizli, 7 yıl önce kendisine ait minibüsü tek kişinin rahatlıkla her ihtiyacını karşılayabileceği şekilde tasarladı. Minibüsün ön camına ve üstüne güneş panelleri yerleştiren Gedizli, içini de buzdolabı, televizyon, bilgisayar gibi çeşitli elektronik aletlerle donattı. Bazı geceleri evinde bazı geceleri de minibüsünde geçirdiğini söyleyen Nurullah Gedizli, "Emekli olduktan sonra spor yapmak, kendime daha çok zaman ayırmak için hep böyle bir minibüsü hayal ediyordum. Kahvehaneye çıkıp ne yapacağım. Minibüsü ve ihtiyaçlarımı karşılayan aletleri tamamlayarak aracımda yaşamaya başladım. Kışları Turgutlu'da özellikle Irlamaz Çayı'nda kalıyorum. Yazları da İzmir'in Aliağa İlçesi'nde konaklıyorum. Her sabah sporumu yapıp bisikletimle 10 kilometre geziye çıkıyorum. Minibüsümde kitap okuyorum. İnternette gezinip haberleri izleyerek vakit geçiriyorum. Bazen çocuklarım ve arkadaşlarım yanıma geliyor. Onları bile ağırlayabiliyorum" dedi. Minibüsünde daha sağlıklı yaşadığını belirten Nurullah Gedizli, "Bu minibüste yaşadığım günden beri hastalanmıyorum. Sadece diyabet rahatsızlığım olduğu için ilaç yazdırmaya gidiyorum. Bu minibüsümde daha sağlıklı ve hayata daha bağlı olarak yaşıyorum" diye konuştu.
  Doğa aşığı emekli imam karavana çevirdiği minibüste yaşıyor
  Biri avukat biri doçent biri de ev hanımı 3 çocuk babası olduğunu söyleyen Nurullah Gedizli, 1997 yılında erken yaşta emekli olduğunu ve doğaya aşık olduğunu kaydetti.
  Doğa aşığı emekli imam karavana çevirdiği minibüste yaşıyor

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı