Ege Haberleri

  Denizli’den Konya’ya atanan emniyet müdürü: Yüreğimiz burada kaldı

  Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA)
  22.01.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ İl Emniyet Müdürü iken son kararnameyle Konya Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Mevlut Demir, kentte her anlamda ısındığını, atama kararını beklemediğini, kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Demir, "Cismimiz Konya’da olsa yüreğimiz Denizli’de kalacak" dedi.

  Bakanlar Kurulu kararnamesiyle 21 ilin emniyet müdürü değişti. Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Konya Emniyet Müdürlüğü’ne atanırken, Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal da Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Bir yıl önce yine Şubat ayında Zeki Bulut’un yerine Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Mevlüt Demir, atama kararının kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Türkiye’nin her yerinde görev yapmanın kendisi için onur olduğunu söyleyen Demir, şöyle dedi:

  "Hayırlısı olsun. Biz uygun görülen her görevi yapmaya hazırız. Karar sürpriz oldu. Denizli’ye her yönüyle ısınmıştık. Güne mutlu başlıyorduk, görev yapmaktan müthiş keyif alıyorduk. Allah’a şükürler olsun iyi ki bu şehirde çalışmayı bize nasip etmiş. Biz beş kişilik aileyiz. Bundan sonra Denizli’nin nüfusu artı beş yazacak. Cismimiz Konya’da olsa da yüreğimiz Denizli’de kalacak."

  HÜSEYİN NAMAL KİMDİR?

  Denizli’nin yeni İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal; 1957 yılında Eskişehir’de doğdu. Polis Akademisi’nden mezun olan Namal, Bağdat Büyükelçiliği Güvenlik Ataşeliği, değişik yerlerde Emniyet Amirliği görevlerinde bulundu. ’Terör Ortamında Halk Desteği’ konusunda ABD’de eğitim gören Namal, sırasıyla Emniyet Müdür Yardımcılığı, 1’inci Sınıf Emniyet Müdürlüğü, APK Uzmanlığı, Emniyet Başmüfettişliği yaptı. 10 Aralık 2003’te Elazığ, 17 Şubat 2005’te Kocaeli, 31 Aralık 2008’de Konya Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Namal evli, 2 çocuk babası.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı