Ege Haberleri

  Çınarlı'da yoğun mesai

  Hürriyet Haber
  08.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın talimatıyla Çınarlı Rekreasyon Alanı'ndaki eksiklikleri gidermek için harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İzmirlilere yeni bir nefes alma noktası yaratmak için çalışma yürütüyor.

  30 Mart yerel seçimleri öncesi açılışı yapılan, ancak bazı eksiklikler nedeniyle halkın kullanımına kapalı olan Çınarlı Rekreasyon Alanı'nda çalışmalar başladı. Geçtiğimiz günlerde alanda incelemelerde bulunan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın eylül ayına kadar eksiklerin giderilmesi yönünde verdiği talimatın ardından harekete geçen Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. İzmirlilere yeni bir nefes alma noktası yaratacak Çınarlı Mahallesi'ndeki 15 dönümlük arazi üzerine kurulan rekreasyon alanında ilk olarak derinliğiyle can güvenliği açısından risk yarattığı belirtilen dere dolduruluyor. Ekipler, iki metre derinlikteki derenin yatağına taş, kum ve beton dökerek taban yüksekliğini 50 santimetre kadar düşürdü. Ayrıca derenin tabanı su geçirmez malzemeyle kaplandı.

  EYLÜL'E YETİŞECEK

  Çalışmalar kapsamında rekreasyon alanındaki gözetleme kulesi de elden geçirilecek. Yüksekliğiyle çocuklar için tehlike arz ettiği belirtilen kulenin teraslarındaki halatların yerine daha etkili bir sistem kurulacak. Böylelikle kule emniyetli hale getirilecek. Teknik çalışmaların ardından yeni peyzaj düzenlemesi yapılarak alan daha güzel bir görünüme kavuşturulacak. Stadyum Metro İstasyonu'na ve otobüs duraklarına yakın, Çınarlı Rekreasyon Alanı'ndaki çalışmaların ay sonunda tamamlanarak, eylül ayında açılması planlanıyor. 380 kişilik amfi tiyatrosu, engelli vatandaşlar için özel yürüyüş yolları, kafeterya ve çocuk oyun alanlarının bulunduğu Çınarlı Rekreasyon Alanı'nın hizmete girmesiyle İzmirliler yeni bir nefes alma noktasına daha kavuşacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı