Ege Haberleri

  Çiller'e 'Muğla'da 100 yılda 100 kadın' teşekkürü

  Cavit AKGÜN / MUĞLA
  14.05.2015 - 01:51 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'ya hizmet vermiş kadınların derlendiği 'Muğla'da 100 Yılda 100 Kadın' kitabında yer alan eski başbakanlardan Tansu Çiller, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) yönetim kurulu üyelerini evinde ağırladı.

  MUTSO, Muğla'da yaşamış ve kente emeği geçmiş olan kadınların derlendiği "Muğla'da 100 Yılda 100 Kadın" isimli kitabını, geçtiğimiz ay içerisinde okuyucusu ile buluşturmuştu. Bu kapsamda, kitabın içerisinde yer alan kadınlardan birisi olan eski Başbakan Tansu Çiller'i ziyaret eden MUTSO yönetimi, kendisine kitap ve teşekkür belgesi takdiminde bulundu. Ziyarete, MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, başkan yardımcıları Mustafa Ercan ve Mehmet Dişcigil, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Çoban ile Mustafa Karataş katıldı. Eski Başbakan Tansu Çiller'in Ankara'da bulunan evinde gerçekleştirilen ziyaret keyifli bir sohbet ile sürdürüldü.

  Ziyaret sırasında gerek Muğla'nın ekonomik ve sosyal durumu gerekse ülke ekonomisine yön veren güncel konularda görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, "Sayın Başbakan Tansu Çiller'e geçmişten bu yana süregelen zamanda memleketi olan Muğla'ya ve ülkeye vermiş olduğu katkılar nedeniyle teşekkürlerimizi sunduk. Kendisine kitabımızın ortaya çıkış amacını aktardık. Çalışmanın önemine dikkat çeken Tansu Çiller, kadınların Muğla'nın ekonomik hayatında oldukça önemli bir noktada bulunduklarını ifade etti. Bizleri güler yüzü ve misafirperverliği ile ağırlayan Tansu Çiller, böyle bir çalışmanın içinde yer almaktan onur duyduğunu söyleyerek odamıza teşekkürlerini sundu" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı