Ege Haberleri

  Çiğli'de sanat kursları

  Hürriyet Haber
  16.09.2014 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Çiğli Belediyesi güz döneminde açtığı bağlama, halk oyunları ve gitar kursları büyük ilgi görürken, talep olması halinde yeni kursların açılacağı bildirildi.

  Çiğli Halk Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilmiş, alanlarında uzman eğitmenler öncülüğünde verilen dersler için Çiğli Belediyesi'nde özel derslikler oluşturuldu. Kursiyerler; bağlamada haftanın üç günü Murat Onat, gitarda nan Bozkurt, halkoyunlarında haftanın iki günü folklor eğitmeni Fulya Yücel tarafından eğitim görüyor. Var olan kayıtlar dışında talep olduğu sürece yeni sınıflar açılabileceği duyuruldu.
  Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Birçok faaliyetimizi aynı anda gerçekleştiriyoruz. Çiğli'ye yararlı olabilecek birçok projeyi hayata geçirdik geçirmeye de devam ediyoruz. Resim kurslarımızın yanında bağlama, halk oyunları ve gitar kurslarımızı da Çiğli halkı ile buluşturduk. Eğitmenlerimizin hepsi kendi alanlarında deneyimliler. Buradan Çiğli Halk Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkürlerimi sunuyorum. Çok başarılı bir iş birliği projesidir. Bu konuda ihtiyaç duyan herkes için iyi bir fırsat yarattık. Bu fırsatları her dönem sunmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı