Ege Haberleri

  Bu bir "Bizans oyunu"

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  12.09.2013 - 01:10 | Son Güncelleme:

  GÖZTEPE'de ilk maçta alınan Gaziosmanpaşa beraberliğinin ardından görevine son verilen Teknik Direktör Erhan Altın, takımın başına getirilen Futbol Direktörü Özgür Zengin'i hedef aldı.

  Altın, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, “Beni geçmişte milli takıma yollayan bu camiaya ve Başkan Hüseyin Altınbaş'a inandığım için görevi kabul ettim. Geçen sezon travma yaşayan kulübü ayağa kaldırdık ama beklemediğim bir durumla karşılaştım. Yavrularımdan koparıldım. Özgür Zengin, bu olayı başından beri kurgulayıp senaryosunu hayata geçirdi” dedi.


  Transferleri kendisinin yaptırdığını, bu süreçte Özgür Zengin'le uyumlu çalıştıklarını belirten Altın şöyle devam etti: “Herşey Davraz kampında başladı. Zengin benimle konuşmayıp, her şeyi Başkan Hüseyin Altınbaş'la paylaştı. Kampta benimle görüşen Altınbaş, Zengin'le aramda sıkıntı bulunduğunu, futbolcularla diyaloğum olmadığını söyleyince şoke oldum. Takımı kurdum, çalıştırdım, camiaya şeref sözü verdim. Özgür Zengin, güler yüzünün arkasındaki korkunç şeytanlıklarla beni basamak olarak kullandı. Yerimde gözü olmadığını söyledi ama Bizans oyunlarıyla hazır takımı devraldı.”


  “Bu takım elini kolunu sallaya sallaya şampiyon olur” ifadesini kullanan Erhan Altın, “Başarısızlık durumunda sorumluluk Özgür Zengin'indir” diyerek sözlerini şöyle tamamladı: Bunun takipçisi olacağım. İleride bir gün camiamı Süper Lig'e çıkarmak için döneceğim. Ben 40 yıldır bu işin içindeyim. Kendine güveniyorsa sezon başında görev isteyecekti. Sıkıntı varsa hocayı görevlendirip ilk haftada altını oyanda da vardır. Kimsenin gururuyla, şahsiyetiyle, onuruyla oynamaya hakkı yok. Meslek etiğine yakışmayan emek hırsızlığı yaptı.”

  Babamı tanımam
  GAZİOSMAPAŞA maçının devre arasında Özgür Zengin'i soyunma odasından çıkardığı için Başkan Hüseyin Altınbaş'tan tepki alan Erhan Altın, “Oyuncularımı motive etmek için yalnız kalmak istedim. Orada babamı tanımam, herkesi kovarım. Oyuncularla sorunum yoktu. Gollerden sonra bana koştular. Örneğin Aytek'e sezon başı kendisini istemediğimi söyledim. Kalmak istedi ve çalışıp arslanlar gibi formayı kaptı” dedi.


  1 haftada sezonluk ücret
  GÖZTEPE'nin henüz ligin ilk haftasında yollarını ayırdığı Teknik Diriektör Erhan Altın'ın, sözleşmesinde yazan ücretin tamamını alacağı öğrenildi. Sarı-kırmızılı ekipte haziran ayında iş başı yapan tecrübeli teknik adamın kulübe toplam maliyeti 300 bin TL civarında olacak. Altın ekstra tazminat talebinde bulunmadı.


  Zengin idmanda
  ERHAN Altın'la sözleşmenin resmi olarak feshedilmesinin ardından Özgür Zengin takımı devraldı. Sarı-kırmızılı ekibe ilk antrenmanını İnciraltı Tesisleri'nde yaptıran Zengin, “Göztepe'yi şampiyon yapmak için bütün birikimimi kullanacağım. Başarı için gecemi gündüzüme katacağım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı