Ege Haberleri

  Böyle olur aşiret düğünü

  Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)
  29.07.2015 - 01:14 | Son Güncelleme:

  BODRUM'un Turgutreis Mahallesi'nde, Vanlı Botan Aşireti'nin düzenlediği düğüne yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Renkli görüntülere sahne olan düğünde gelin ve damada takılan altın ve paralar çantalara zor sığdı.

  Böyle olur aşiret düğünü

  Bodrum'da yaklaşık 20 yıldır müteahhitlik yapan Van'ın Botan Aşireti liderlerinden, ilçedeki Köroğlu İnşaat A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Altun'un oğlu 29 yaşındaki Seyfettin Altun ile Van'ın Özalp İlçesi'nde müteahhitlik yapan Mehmet Salih Coşkun'un kızı 23 yaşındaki Nur Coşkun, Turgutreis Arena Futbol Sahası'nda dün yapılan düğünle evlendi. Gelin arabasının üzerine damadın yazdırdığı "Annemin ilk ve son gelini" yazısı dikkat çekti. Düğüne Van ve Bodrum'dan yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Bodrum Belediyesi nikah memuru Zeynep Mol'un kıydığı nikahta, davetlilere Bodrum usülü keşkek, pilav, ayran ve lokma ikram edildi.

  Kürtçe zılgıt ve halayların çekildiği Van ve Bodrum yöresi türkülerinin söylendiği düğün, saatlerce sürdü, renkli görüntülere sahne oldu. Düğünde gelin ve damada takılan dolar, euro ve lira ile altın takılar 5 ayrı çantaya dolduruldu. Takı töreni yaklaşık iki saat sürdü.

  BARIŞ MESAJI VERDİ

  Baba Bahattin Altun, "Türkiye'nin batısı da doğusu da kardeş. Van'dan geldik. Yıllardır ekmeğimizi burada kazanıyoruz, geçimimizi sağlıyoruz ve hiçbir sıkıntı çekmedik. İnsanlar arasında barış ve kardeşliği bozmaya yönelik her türlü saldırı ve düşünceyi kınıyoruz. Kardeşçe yaşamak varken bu saldırılar niye. Tüm Türkiye'nin güzelliği ümit edelimki bu düğün gibi neşeli ve mutlu olsun. Bu ülke hepimizin, hepimize de yeter. Bu nedenle düğünü de ekmeğimizi kazandığımız Bodrum'da yaptık" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı