Ege Haberleri

  Bornova’da ruhsatsız yapıya geçit yok

  İZMİR (DHA)
  22.10.2015 - 12:30 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi, Yunus Emre Mahallesi’nde 13 dönümlük parkın içine yapılan kaçak binayı yıkarak, yeşil alanı büyüttü.

  Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan 13 bin 400 metrekarelik Yunus Emre Parkı içindeki bir binanın kaçak olduğunu belirleyen belediye burasını yıktı. Yıkılan binanın bulunduğu alan temizlenerek parka dahil edildi. Yıkımın ardından alan çimlendirildi. Yunus Emre Mahallesi Muhtarı Selahattin Özdemir, kaçak binanın yıkımı ve parkın elden geçirilmesinin mahalleliler için büyük bir hizmet olduğunu belirtti. Yunus Emre Parkı’nın aynı zamanda bir yaşam alanı olduğunu söyleyen Muhtar Özdemir, "Akşamları çayını yemeğini alan buraya koşuyor. Yemyeşil bir ortamda nefes alıyor. Belediye Başkanımız bizzat kendisi gelerek ilgilendi. Bu güzellik yaşanıyorsa Başkan Atila’nın sayesindedir. Kendisine minnet borçluyuz" dedi.

  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçedeki park ve yeşil alanların korunması ve yenilerinin yapılması konusunda büyük bir hassasiyetle çalıştıklarını belirterek, "Yeşil alanlarımız ve parklarımız insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltiyor. Hem vatandaşlarımız için daha sağlıklı bir yaşam hem de kentimizin daha yeşil ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlayan parklarımızı korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

  Etiketler: ruhsatsız , yapı

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı