Ege Haberleri

  Bonzai mi kaçak içki terörü mü?

  Hürriyet Haber
  06.09.2014 - 09:47 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Dikili İlçesi’ne bağlı Çandarlı’da bonzai kullandıkları ileri sürülen İzzet Kantur (32) ve Gökhan Sarıcan’ın hayatını kaybetmesi ailelerini acıya boğdu.

  Gökhan Sarıcan’ın İzzet Kantur cesetlerinin bulunduğu evde oturan Sarıcan’ın ailesi bonzai iddialarını kabul etmedi. Aile adına konuşan Büyükbaba Mustafa Gedik, "Gökhan zaten inşaat işleri yapıyor. İzzet ise Petkim’de işe başladı. Ekonomik durumları iyi, bonzai gibi ucuz bir uyuşturucu alıp kullanmazlar. Zaten uyuşturucu kullanma gibi bir alışkanlıkları yok" dedi.

  Mustafa Gedik olayla ilgili olarak şöyle konuştu: "Gökhan Sarıcan ve İzzet Kantur akşam işleri bittikten sonra burada arkadaşlarının işlettiği büfeye gidip alkol almışlar. Ardından gece saat 3’e kadar büfede kalmışlar. Daha sonra deniz kenarına gidip orda da alkol almaya devam etmişler. İzzet ve Gökhan arkadaşları onları evlerine çağırıp uyumalarını söylemelerine rağmen İzzet Kantur’un ’sabah işe gideceğini uyursa kalkamayacağını’ söyleyerek sahilde kalmışlar. İki arkadaş, sabaha karşı 04.00 sıralarında yine deniz kenarındaki eğlence mekanına gitmişler. Ne olduysa bu saatten sonra olmuş. Çünkü bu eğlence mekanın sahipleri, Gökhan ve İzzeti saat 06.00’da getirip bu eve bırakmışlar. Kendi yanlarında çalışan Yasin A.’yı da hastaneye götürmüşler. Gökhan’ın kardeşi Osman Sarıcan, öğle saatlerinde ve giderek abisinin ve İzzet Kantur’un cesedini buldu. Biz, iki gencin uyuşturucudan değil eğlence mekanından aldıkları kaçak içki nedeniyle hayatlarını kaybettiklerini inanıyoruz. Ama gerçek otopside ortaya çıkacaktır."

  Bu arada Yasin A.’nın hastanedeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Jandarma ekipleri, ailenin iddiaları doğrultusunda soruşturmayı yürütüyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı